int(2)

Novinky

 • Fotbalová ikona Petr Vojáček oslavila jubileum. Je potřeba být optimista, říká

  23.10.2020

  ODKAZ na článek v Přerovském deníku ZDE

  Pan Petr Vojáček působil v 70. letech 20. století jako učitel na místní základní škole v Brodku u Přerova, souběžně nastupoval v dresu Brodku jako aktivní hráč a v neposlední řadě byl v tomto období trenerem žákovského mužstva.

  V 90. letech se do Brodku u Přerova vrátil opět jako trener. Převzal tehdy mužstvo v okresním přeboru a následně dovedl tým k postupům do I.B a I.A třídy.

  Jménem celého FK Brodek u Přerova se přidáváme ke gratulantům k životnímu jubileu pana Petra Vojáčka.

  Image001

  ROZHOVOR/ S fotbalem začínal jako žáček v Majetíně, později kopal za Brodek u Přerova. Obdivuhodnou kariéru však má pan Petr Vojáček za sebou coby trenér, kantor a bývalý ředitel základní školy U Tenisu. Svůj život zasvětil hlavně výchově mládeže, zasloužil se o vyprofilování sportovních tříd na dvou přerovských školách.

  V květnu obdržel plaketu Dr. Václava Jíry pro jedinečnou fotbalovou osobnost Olomouckého kraje. „Děti jsou v podstatě pořád stejné. Změnili jsme se především my,“ říká v rozhovoru sedmdesátiletá ikona přerovské kopané a bývalý předseda 1. FC Viktorie Přerov.

  Pane Vojáčku, v květnu jste za svou úctyhodnou práci pro fotbal obdržel plaketu Dr. Václava Jíry. Jak si vážíte podobných ocenění?

  Prostě jsem se věnoval tomu, co mě bavilo a baví dodneška. A někdo si toho všiml. Nebudu dělat přehnaně skromného člověka, měl jsem z toho samozřejmě radost. Bylo to v souvislosti s životním jubileem. Já jsem velice chtěl jako poslední svoji stopu zanechat to, aby se fotbalová škola Za mlýnem dostala tam, kde byla v devadesátých letech minulého století. A ono se to povedlo. Máme nádherné hřiště, fotbalového ředitele, fotbalového školníka, spoustu trenérů. Tetelí se tam děti od pěti, šesti let.

  Jak jste se vlastně angažoval v rozvoji přerovské fotbalové školy?

  Velmi úzce spolupracuji s panem ředitelem (Petrem Zbořilem, pozn. red.), je to můj bývalý žák. Půl roku jsem ho přesvědčoval, ať se přihlásí do konkurzu, když končila paní Přidalová. A on podlehl. Dlouho jsme spolu sedávali, vyprávěl jsem mu, co všechno jsem s fotbalem zažil. Dnes je tam, lítá, je nadšený, ve škole je klidně ještě v pět hodin večer, že tam má s někým sezení. Velice fotbalu fandí. Z toho mám radost, že se to vrátilo do důstojných podmínek. Alespoň tedy u těch nejmladších. Vůbec nechci mluvit o tom, že přejdu přes cestu a přijdu do rezavého království bývalého Spartaku Přerovské strojírny. Ale vždy se někde musí začít (usmívá se).

  Na základní škole Za mlýnem pořád působíte také aktivně?

  Našel jsem přístupové schodiště k dětem prostřednictvím školních družin. První děti se tam objevují o půl sedmé ráno. Já jsem navrhl ještě paní Přidalové, že budu chodit, vyberu ty nejživější děti, vezmu si je do tělocvičny a o tři čtvrtě na osm je přivedu, ať se jdou učit. Sáhnou si každý den na balon, kopnou si a ono je to za pět let strašně moc vidět.

  Vy ale stále taky v přerovské Viktorce trénujete mládež, je to tak?

  Učil jsem 45 let a velice jsem se tlačil k malým dětem, i když jsem se pohyboval všude možně. Jsem teď na své poslední štaci a trénuji ročník 2015 a 2016, což jsou ještě plínky. Říkáme jim benjamínci. Baví mě to.

  Možná nejlépe dokážete posoudit, jak se dnešní generace dětí odlišuje od těch předešlých.

  Děti jsou v podstatě pořád stejné. Změnili jsme se především my, protože jsme o ně dostali strach. Rozhodli jsme se o ně pečovat tak, aby z nich vyrostly osobnosti. Životní úroveň se zvýšila, což je dobře. Děti se nám ale trošičku ztrácejí u těch monitorů. Na druhou stranu, podívejte se, co dnes děcka vyvádějí na koloběžkách, na skateboardech. Máme obrovská průleziště na hřištích. Prakticky jen stačí, když se tatínek nebo maminka zhlédnou v tom, že jejich dítě sportuje. Taky dnes máme fakulty tělesné kultury. Spousta absolventů pak končí většinou ve fitkách, kde se živí, ale spousta z nich dokáže poradit, co s dítětem. To je nádherné vidět. Teď považuji za škodu umřít, protože se s nadšením dívám, kolik lidí se věnuje sportu aktivně, ale kolik jich ho i aktivně šíří. Je potřeba se na život dívat optimisticky.

  Optimisticky tedy vidíte také budoucnost fotbalu v Přerově?

  Posledních pět let života, když přijdu do hospody a sednu si ke stolu důchodců, je tam depresárium. Já to vidím úplně jinak. Úplně se zocelila škola, zateplila se, udělalo se hřiště, přichází mladí učitelé, chtějí trénovat. Divil byste se, kolik dětí, které neměly rádi studování, se tlačí k trénování. Učí se, chodí na kurzy. Je potřeba se jen podívat správným směrem. A ten funguje všude. Nepřehrabovat se ve splínu. A úplně v klidu se žije dál. Až teda teď na ty bacily (usmívá se).

  Se současnou dobou koronavirovou tedy také bojujete s pomocí pozitivní energie?

  Jasně. Velice jsem zvýšil své dávky na kole, začal jsem se učit angličtinu podle jednoho amerického programu. To je senzační. V podstatě mi chybí čas.

  Kolik kilometrů si na kole dáváte?

  Já hlavně jezdím denně. Už mám nějaké léta. Když jedu šedesát, sedmdesát, tak přijedu domů zbitý, že jsem se druhý den sotva coural. Ale i kdybych měl po večeři sednout na kolo a ujet aspoň dvacítečku, tak jedu. A mimochodem, když se jede Mamut Tour, tak vždycky stojím v Prosenicích u hospody v oranžové vestě a dělám klukům zabezpečení průjezdu křižovatkou.

   

  Perex: Radek Vojtek

  Zdroj rozhovoru: Přerovský deník

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Každý den se situace mění a je těžké něco odhadovat

  22.10.2020

  Stejně jako všude napříč celou republikou, tak i v Brodku u Přerova byl fotbal utlumen nucenou pauzou. Co bude dál se nejspíše uvidí až pode toho, jak se budou vyvíjet okolnosti okolo nouzového stavu.

  ,,Máme odehráno 10 kol v krajském přeboru a vzhledem k tomu, jak situace postupovala a nakažených přibývalo, tak se to dalo čekat. Není dovoleno se ani skupinově připravovat, takže tréninky jsou teď pro všechny hráče pouze na individuální bázi.
  Oficiálně je přerušení do 2.11., ale každý den se situace mění, tudíž těžko odhadovat, kdy se opravdu vůbec začne.
  Uvidíme tedy s čím v následujícím období příjde vláda a potažmo jak následně FAČR rozhodne a nám nezbyde nic jiného než respektovat jejich rozhodnutí.“ přiblížil trenér A týmu Tomáš Martinek.

  ,,Bylo nám řečeno, že přerušení je asi na dva týdny. Ovšem když vidím co se děje kolem, tak si myslím, že to bude na delší dobu a je dost možné, že zápasy co nám zůstaly na podzim odehrajeme až v jarní části sezony. Ovšem necháme se překvapit – naše vláda určitě příjde zase s nějakou překvapivou variantou řešení.“ dodal kapitán týmu Jan Omelka.

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Medlov poprvé v sezoně vyhrál dvakrát po sobě. Brodku skončila čtyřzápasová šňůra vítězství

  12.10.2020

  ODKAZ na článek v Přerovském deníku ZDE

  V posledních letech patřili fotbalisté Medlova k tomu lepšímu v krajském přeboru. Po zisku druhého a třetího místa se jim v letošní sezoně zatím moc nedařilo a bylo to hlavně kvůli absenci branek. Nyní dali za poslední dva zápasy gólů hned deset a díky tomu si připsali dvě výhry.

  „Nevím, čím to bylo. Podle mě kluci soupeře podcenili, protože byl za námi a nedával moc branek,“ hledal důvody debaklu trenér Brodku Tomáš Martinek.

  Tím skončila čtyřzápasová vítězná série Brodku.

  „Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání, protože s přehledem vyhráli v Mohelnici a viděli jsme je minulý týden v Litovli, kde si vytvářeli dost šancí,“ přiznali hráči Medlova.

  A vzájemný souboj nabídl na těžkém terénu řadu nepřesností, ale rovněž spoustu šancí. Hned po pár minutách obešel hostující Čikl brankáře, ale dostal se do velkého úhlu a míč do branky nedostal. Na druhé straně přišla vzápětí také velká příležitost, když domácí nastřelili z hranice malého vápna tyč.

   

  „To byl klíčový okamžik, že jsme nešli do vedení a protivník dal vzápětí dva slepené góly,“ pokračoval v hodnocení Martinek. S tím souhlasili i medlovští: „Kdyby dali první gól, tak by to pro nás bylo těžší a zápas by asi vypadal jinak.“

  Ve třinácté minutě zahrával Medlov standardní situaci, po které přišel závar. Ze dvou dobrých pozic se ještě neprosadil, ale následně se v té nejtěžší trefil krásně akrobaticky Petr Klos.

  A domácí se hned na to srazili ještě níž sami. Okamžitě po rozehrávce přišla malá domů a míč na nerovném povrchu přeskočil nohu brankáře a byl z toho roh, po kterém se prosadil nejlepší střelec hostů stoper Jan Srdýnko.

  Ve zbytku poločasu měli mírně navrch hosté, ale příležitosti se střídali na obou stranách. Ještě do poločasu se však prosadil Mikuta, když domácí brankář v souboji neudržel míč a následně spolu se spoluhráči reklamoval u sudího faul na svoji osobu.

  „Mohl to písknout, ale nemusel. Já jsem brankáře neviděl a šel do balonu. Rozhodčí mu potom řekl, že si do mě naskočil sám,“ komentoval situaci medlovský útočník.

  „Nesmíme to podcenit. Hlavně nezůstat po přestávce v šatně,“ prozradili rozbor komfortního poločasového náskoku v kabině hosté.

  PARÁDNÍ TREFA DODALA KLID

  Trenér Brodku sáhl k dvojitému poločasovému střídání a v prvních pěti minutách jeho svěřenci na soupeře vletěli a mohli snížit.

  „Vyměnili jsme dva hráče a změnili rozestavení. To nám trošku pomohlo a zase jsme začátek měli dobrý,“ viděl šanci na snížení domácí kouč.

  Jenže tuhle možnost hosté Medlov rychle odmítl. Definitivní klid dal na jeho kopačky v 55. minutě Václav Konečný, který se trefil výstavně z přímého kopu do šibenice.

  „Potom přišel tenhle přímák a on to takhle trefil,“ pokračoval Martinek.

  Následně se ještě po individuální akci dočkal branky aktivní Čikl a v závěru se prosadil hlavou střídající Holouš. Osm minut před koncem připravil hostujícího brankáře Zmunda o čisté konto Složil.

  „Všichni hráči předvedli průměrný výkon, nedávali šance a hráli špatně,“ zakončil trenér celku, který ještě loni hrál I.A třídu.

  „Jsme rádi, že jsme si takhle před pauzou zlepšili náladu díky dvěma výhrám a spravili si skóre. Konečně jsme se do toho dostali a už se na tu tabulku dívá trošku líp, přestože nám ještě nějaké body chybí,“ uzavřeli svěřenci Květoslava Pospíšila.

  FK Brodek u Přerova – FK Medlov 1:6 (0:3)

  Branky: 82. Složil – 13. Klos, 15. Srdýnko, 31. Mikuta, 55. Konečný, 71. Čikl, 81. Holouš. Rozhodčí: Jurčák – Brázdil, Polanský. ŽK: Omelka – Skřebský. Bez diváků.

  Brodek: Běhalík – Glauder (46. Šebesta), Omelka, Zedek, Hrabal – Z. Kudlička, J. Kudlička (61.Otáhal), Zatloukal, Kocian – Bundil (46. Chytil), Složil. Trenér: Tomáš Martinek.

  Medlov: Zmund – Bartoněk, Srdýnko, Klos, Skřebský – Šléška (67. Pospíšil), Konečný (82. Kux), Kasal, Muzikant (74. Štěpán) – Mikuta (78. Holouš), Čikl (85. Klabačka). Trenér: Květoslav Pospíšil.

  Zdroj: Přerovský deník

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

   

 • Opatření v nouzovém stavu ČR

  9.10.2020

  S politováním oznamujeme, že na základě vyhlášení nouzového stavu na území
  České republiky s platností od 5. října 2020 je pro veřejnost uzavřen areál FK Brodek
  u Přerova.

  Vstup je povolen pouze registrovaným členům FK Brodek u Přerova a osobám zajišťujícím organizaci, členům realizačních týmů, rozhodčím a technickému personálu.

   

  Vstup divákům je v tomto období zcela vyloučen.

  Děkujeme za dodržování vydaných nařízení.

  03801927

   

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Nekonečné penalty! Brodek vyhrál až po 28 pokusech!

  8.10.2020

  ODKAZ na článek v Přerovském deníku ZDE

  Litovelskou šňůru čtyř vítězství v krajském přeboru ukončili fotbalisté Brodku u Přerova. Po remíze 1:1 nakonec zvítězili na hřišti soupeře po nekonečném penaltovém rozstřelu, který se protáhl na čtrnáct sérií. Kopat museli i oba brankáři.

  Zatím nejdelší penaltový souboj předvedly v sezoně Želatovice proti Ústí (8:9) v minulém kole. Litovel a Brodek to ale hravě překonaly.

  V prvním kole muselo jít kopat všech jedenáct hráčů z obou mužstev včetně brankářů, přičemž na každé straně jen jediný hráč zaváhal. Střelci kopali excelentně a brankářům dávali jen pramalou šanci.

  „Myslím, že střelcům pomáhal silný vítr, abych je směrem k příštím zápasům nepřechválil. Pro brankáře to bylo vážně složité,“ řekl Martinek. Až ve čtrnácté sérii chytil brankář Běhalík pokus Lukáše Heinze a Daniel Chytil rozhodl o vítězství Brodku.

  „Remíza byla si spravedlivá, obě mužstva mohla prohrát i vyhrát. Silný vítr hráčům utkání hodně zkomplikoval, na kombinaci to moc nebylo. Mrzí mě ale, že jsme nepřidali v penaltách bonusový bod, protože mužstvo na to máme dost zkušené,“ řekl trenér domácích Jiří Kohout.

  Litovel, která už dávno zapomněla na nevydařený vstup do soutěže, vlétla do zápasu tak, jak by se čekalo od týmu, jenž čtyřikrát za sebou vyhrál – tedy razantně a sebevědomě. Už ve 13. minutě otevřel skóre Libor Navrátil a Tatran měl i další šance. Fišara trefil po přihrávce Dragona břevno, pak ještě málem dorážel na zadní tyči. Další střela Navrátila šla těsně vedle. Jenže pojistka nepřišla, tlak opadl a těsně před poločasem vyrovnal po zmatku před litovelskou brankou Filip Zedek.

  „Soupeř má také svou kvalitu. Osobně musím říct, že jsem se nevyznal v metru rozhodčího, který chvíli hru pouštěl, pak zase úzkostlivě pískal útočné fauly. Za stavu 1:0 z podražení Navrátila, který šel sám na branku, udělal zaškobrtnutí. Ale na rozhodčí výsledek svádět určitě nechci,“ konstatoval Kohout.

  Po změně stran, snad i proto, že tentokrát hrál po větru Brodek, už obraz hry vypadal výrazně jinak. Hosté měli k vítězství opravdu dost blízko, ale Litovel i s trochou štěstí odolala. Nakonec mohl ale rozhodnout i domácí Vaca, ale v šanci špatně zpracoval.

  „Byla to naše taktika hrát první poločas proti větru, uhrát co nejlepší výsledek po přestávce se pokusit rozhodnout. Málem se to povedlo, šance jsme si vypracovali. Nakonec to vyšlo až na penalty. I tak jsme ale spokojení. Jsme nováček a každý bod se počítá,“ řekl brodecký kouč Martinek, jehož tým vyhrál penaltový rozstřel v sezoně už potřetí.

  „Penalty nám jdou. Máme určené čtyři hráče a zbytek si už řídí kluci sami. Teď ale museli jít stejně kopat všichni,“ usmál se.

  I kvůli třem vítězstvím jen za dva body je Brodek v tabulce s bilancí pěti výher a čtyř porážek až jedenáctý. Zatímco Litovel s přesně opačným poměrem má o bod víc a je devátá.

  Tatran Litovel – FK Brodek u Přerova 1:1 (1:1), 12:13 na pen.

  Branky: 13. Navrátil – 43. Zedek. Rozhodčí: Vedral – Machala, Winkler. ŽK: Šana, Navrátil, Dostál, Jindra – Zedek. Diváci: 100.

  Litovel: Nakládal – Šana, L. Heinz, Jindra, Miklánek – Dostál, P. Heinz (73. Baránek), Fišara, Bohanos (38. Knebl, 81. Vaca) – Dragon, Navrátil. Trenér: Jiří Kohout.

  Brodek: Běhalík – Glauder, Omelka, Otáhal (61. P. Bundil), Kocian, Zatloukal, Složil (68. Chytil), Kudlička (90. Odstrčil), Hrabal, Šebesta (73. Kudlička), Zedek. Trenér: Tomáš Martinek.

  Zdroj: Přerovský deník

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Jedenáct gólů, tři hattricky! V Brodku se s Křenovicemi nepárali

  9.9.2020

  ODKAZ na článek v Přerovském deníku ZDE

  Hattrick na třetí. Tohle tady ještě nebylo. Tedy alespoň v Brodku u Přerova ne. Lídr přerovské okresní soutěže v neděli sestřelil Křenovice 11:1, o devět gólů domácích se postarali hned tři třígóloví střelci. Jasní kanonýři víkendu!

  Bunda

  Jiří Nezhyba, Jaroslav Přikryl a Petr Bundil ukázali naplno svůj střelecký um. „Hattricků jsem dal už více, dal jsem i čtyři nebo pět gólů za zápas, ale tři hattricky různých hráčů? To jsme tady ještě nezažili,“ usmíval se zkušený útočník Jaroslav Přikryl. „Každého nás to stálo plato piv,“ prozradil.

  Rezerva Brodku, jehož A-tým se letos po 14 letech vrátil do krajského přeboru, je složena ze zkušených hráčů. Jednou z výjimek byl v neděli 21letý Petr Bundil. Také on se v neděli postaral o hattrick.

  „Určitě jsme nic takového nečekali, po čtrnácti minutách jsme vedli o čtyři góly. Křenovice měly úplně nový tým,“ kroutil hlavou Petr Bundil. „Ale je pravda, že tři hattricky v jednom zápase už jsem zažil v přerovském dorostu,“ přidal perličku.

  „Nejvíc si cením asi třetího gólu, když jsem překopl zeď a dal svůj vůbec první gól z přímáku,“ pochlubil se střelec, který je jinak členem brodeckého A-týmu a rezervě tak v neděli vydatně vypomohl. „Po zápase jsme sedli a oslavili to u pivečka,“ dodal Bundil.

  Třídenní oslavy za tři hattricky v Brodku nicméně nepřipadaly v úvahu. Už ve středu totiž brodecké béčko čeká atraktivní domácí bitva s Lověšicemi v rámci okresního poháru. A domácí chtějí porazit soka z vyšší soutěže – z okresního přeboru.

  V okresní soutěži jsou Brodečtí favoritem. Po třech kolech neztratili ani bod.

  „Letos bychom to chtěli dotáhnout konečně na tu první příčku. Zatím nám to vychází podle představ,“ je spokojen Jaroslav Přikryl.

  A že by si Přikryla nebo Nezhybu vytáhlo o čtyři soutěže výš do týmu brodecké áčko?

  „To ne, nám to stačí takhle si zahrát fotbálek,“ uzavřel Přikryl s úsměvem.

  Zdroj: Přerovský deník

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Brodek v souboji nováčků prohrál s Rapotínem

  9.9.2020

  ODKAZ na článek v Přerovském deníku ZDE

  Fotbalisté Rapotína si zatím užívají parádní vstup do sezony. Naposledy v souboji nováčků porazili první zářijovou sobotu na domácím trávníku Brodek u Přerova. Ve zkratce by se poté dalo konstatovat, že to bylo galapředstavení jediného hráče, rapotínského kanonýra Jiřího Ševčíka.

  Br_ra

  Ten si po nedávném čtyřgólovém vystoupení v Zábřehu tentokrát připsal hattrick a s celkovými osmi góly se posunul do čela tabulky střelců krajského přeboru.

  „Zase nám vystřílel zápas, ale musím pochválit i další hráče. Utkání i přes konečný výsledek 4:1 nebylo tak jednoznačné. Hodně nás podržel gólman Skýva, jistotou v defenzivě byl dnes Najman,“ konstatoval po dalším povedeném zápase předseda rapotínského klubu Milan Stratil.

  Nováček soutěže tak zabodoval i v 5. kole, momentálně má na kontě čtyři vítězství a jednu prohru, tu navíc až na penalty.

  „Proti Brodku jsme odehráli vyrovnanou partii, šance byly na obou stranách, jen jsme měli více štěstí v koncovce,“ řekl dále Milan Stratil.

  Těsně před poločasem pak domácím hodně zatrnulo, když hosté mohli dát kontaktní trefu, jenže z dobré pozice trefili pouze tyč.

  Co se pak hráčům Brodku nepovedlo v první půli, zvládli v 81. minutě, kdy po chybě rapotínské obrany z přímého kopu hosté trefou do šibenice kontrovali na 2:1.

  Nadšení týmu z Přerovska však trvalo pouze krátce, neboť o tři minuty později zmrazil jejich naděje Jiří Ševčík, který dokonal hattrick. Výsledek pak ještě v nastavení zpečetil střídající Dominik Drozd.

  „Zatím si ten začátek užíváme, ale jak už jsem uvedl minule, stále sbíráme body k záchraně a zůstáváme nohama na zemi. Jak ta úspěšná série trvá, tak stejně rychle může i skončit. Prohrajete naopak pětkrát v řadě a všechno může být úplně jinak, tabulka je docela vyrovnaná,“ krotí přehnaný optimismus Milan Stratil.

  „Navíc plno těžkých soupeřů máme stále před sebou, třeba hned v příštím kole přivítáme silnou Mohelnici a potom v dalším domácím zápase nás čeká derby s Velkými Losinami,“ dodal závěrem předseda rapotínské Jiskry.

  TJ Jiskra Rapotín – FK Brodek u Přerova 4:1 (2:0)

  Branky: 21. Ševčík, 37. (pen.) a 84. Ševčík, 92. Drozd - 81. Zedek. ŽK: Skýva, Cejpek, Kobza – Glauder, Hrabal, Otáhal. Rozhodčí: Jurčák - Samek, Šrejma. Diváci: 168.

  Rapotín: Skýva – Cejpek (85. Svoboda), Najman, Scheuter, Jurka (58. Hudec) – Simon, Jankovič (63. Šebela), Klemsa – Svačinka (46. Drozd), Ševčík, Kobza. Trenér: Radim Netopil.

  Brodek u Přerova: Běhalík – Glauder, Kocian, Zatloukal, Chytil (46. Mádr), Složil, J. Kudlička (46. Otáhal), Z. Kudlička, Šebesta (75. Bundil), Hrabal, Zedek. Trenér: Tomáš Martinek.

  Zdroj: Přerovský deník

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s trenérem A týmu Tomášem Martinkem ohledně startu do KP

  3.9.2020

  Přinášíme Vám aktuální rozhovor ohledně startu do nové

  sezony krajského přeboru s trenérem A týmu Tomášem Martinkem.

  Tm1

  Máme odehrány první čtyři kola nové sezony. Zatím ovšem jen jednou s bodovým ziskem. Jak hodnotíš tyto první čtyři zápasy a celkově vstup týmu do sezony?

  Vstup do sezony se nám nepodařil, proto jsem zklamaný. Na úvod sezony jsme měli těžké soupeře, ale s tím jsme museli počítat, že nás nebude čekat nic jednoduchého.

  Jaké vidíš po těch úvodních zápasech srovnání Brodku s ostatními soupeři v KP? Jak si hráči zvykají na vyšší úroveň a kvalitu soutěže?

  Mužstva jsou opravdu kvalitnější. My musíme jít zápas od zápasu, dát do toho více bojovnosti, plnit si své úkoly a dát do toho hlavně srdíčko. Na hráčích je vidět nervozita a příliš velký respekt ze soupeřů.

  Který zápas z dosavadních odehraných hodnotíš zatím asi jako nejtěžší a který se vám naopak nejvíce povedl?

  Je příliš brzy cokoli hodnotit. Zápas v Želatovicích jsme zahráli jenom první poločas. Zápas doma proti Lipové jsme odehráli velmi slušně a v Jeseníku jsme úplně vyhořeli. Zatím nejlépe odehraný zápas se špatným koncem byl ten poslední proti Dolanům. Vytvořili jsem si gólové šance, měli jsme i mírnou převahu, ale bohužel nezvládli jsme konec zápasu. Brali jsme tedy alespoň dva body po úspěchu v penaltovém rozstřelu. Trochu nás trápí menší marodka, ale co je nejhorší, že pořád děláme hrubé chyby, což nás stojí lepší výsledky.

  Jak jsi spokojen s hrou týmu? Co tomu ještě schází, aby partie se soupeři byly vyrovnanější a body přicházely pravidelně?

  Nejsem a nemůžu být spokojen. Ze čtyř zápasů dostat 15 gólů je moc. Je potřeba, aby kluci poctivě trénovali a připravovali se poctivě na každý zápas. Potom se snad výsledky dostaví.

  Jaká je atmosféra v mužstvu a čím se snažíte hráče motivovat, tak aby body začaly přicházet pravidelně?

  Atmosféra v mužstvu mi připadne v klidu, nejde o život je to jenom fotbal. Kluci hrají za pivo a párek jak se říká. Samozřejmě si uvědomují situaci v jaké jsme. Dělají pro to vše, ale bohužel bude nějakou dobu trvat než si zvyknou.

  Co posílení kádru? Před startem sezony proběhlo nakonec jen doplnění o hráče, kteří se vrátili z jiných klubů (Kocian, Mádr). Přijdou tedy nějací noví hráči ještě teď?

  Oslovení hráči nakonec šli do jiných soutěží. Kocian i Mádr jsou určitě posilami. V příštím týdnu by měl přijít golman Bělík a útočník Otáhal z Přerova.

  V sobotu Vás čeká zápas proti Rapotínu. Věříš, že mužstvo už by se mohlo chytit a konečně bodovat pravidelněji?

  Věřil jsem i proti Jeseníku a také doma proti Dolanům, kdy už to konečně vyšlo, ale je to fotbal kde může porazit třeba poslední prvního a já si přeju, aby se s tím kluci poprali a dali do toho to srdíčko a nakonec se ty výsledky dostaví.

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Brodek v kraji bodoval po 14 letech. Dolany třetí bod ukradly v závěru.

  1.9.2020

  ODKAZ na článek v Přerovském deníku ZDE

  Hráči Brodku u Přerova si ve čtvrtém kole olomouckého krajského přeboru poprvé po 14 letech sáhli na body v této soutěži. I tak ale mohou mluvit spíše o ztrátě. Kvůli nezvládnutému závěru totiž přišli o slibné dvougólové vedení 3:1 a o vítězství se museli poprat až v penaltovém rozstřelu.

  Fotbal-brodek-u-prerova-dolany222_galerie-980

  Domácí si šli za svými prvními body od návratu do „kraje“ velice tvrdě. Už ve 3. minutě byl ve vápně faulován domácí kapitán Omelka a byla z toho penalta. K té se následně sám faulovaný neohroženě postavil a ranou do Vykydalova protipohybu otevřel skóre. Gól potom předznamenal i obraz velké části prvního poločasu, ve kterém měli domácí dlouhou dobu herně navrch.

  „My máme bohužel problémy se začátky poločasů. Vždycky v nich velice lacině inkasujeme,“ okomentoval nepovedený start do utkání dolanský kouč Zbyněk Odstrčil.

  Potom ale přišlo brodecké zaváhání v obraně, kterého ve 42. minutě využil Tomáš Macháček a vyrovnal. První půle tak skončila nerozhodně.

  I druhý poločas začal rychlým gólem v dolanské síti. Po chybě jednoho z hostujících obránců se v 49. minutě k míči dostal Alfréd Složil a chladnokrevné zakončil.

  „Bohužel se stala hloupá chyba našeho stopera, který chtěl míč sklepávat hrudníkem do vlastní šestnáctky. To se moc často nevidí,“ pokračoval Odstrčil.

  UKÁZKOVÁ RÁNA ZATLOUKALA

  A to nebylo vše. V 62. minutě se do míče ukázkově opřel domácí Ondřej Zatloukal a trefou přesně k tyči náskok svého týmu zdvojnásobil.

  „Této brance bohužel předcházela naše další chyba. Na druhou stranu bych ale chtěl kluky velice pochválit za to, s jakou bojovností přistoupili ke zbytku zápasu a že ten výsledek nakonec dokázali vyrovnat,“ řekl Odstrčil a také odmítl spekulace o tom, že by ze strany jeho svěřenců došlo k jakémukoli podcenění.

  „Měli jsme dnes ale jiný problém. Všechny situace jsme chtěli řešit až příliš fotbalově, viz druhá inkasovaná branka, při které jsme si chtěli míč přihrávat až do vlastní šestnáctky. Myslím si, že tímto přístupem jsme si o ty inkasované góly vyloženě koledovali“.

  Domácí si své pohodové vedení 3:1 drželi a vypadalo to, že v klidu dokráčí pro své první tři body. To se ale nestalo. Nejdříve v 86. Minutě snížil Kudýn a v 89. minutě z pokutového kopu srovnal Foukal. Všeobecné zklamání bylo vidět i cítit všude kolem.

  „Dva body jsou pro nás ztráta. Takto bychom zápasy, ve kterých vedeme, dohrávat neměli. Měli jsme to prostě ukopat a zápas dovést do vítězného konce. Myslím si, že to bylo dáno také špatným psychickým rozpoložením našich hráčů,“ snažil se najít příčiny srovnání domácí lodivod Tomáš Martinek a pokračoval.

  „Co se týče penalty, tak ta byla naprosto zbytečná. Jeden z našich nejzkušenějších hráčů musí souboj ve vápně prostě ustát a nejít nohama do skluzu,“ pokračoval.

  VZPRUHA PRO NOVÁČKA

  Co se týče budoucnosti nováčků z Brodku, mluvil kouč Martínek takto: „Doufám, že tyto body, byť jenom dva, budou pro nás do budoucna alespoň minimální vzpruhou. Teď máme na programu zápas s Rapotínem, který je dost rozjetý a bude to proto velmi těžké. My jsme ale nováčci, a tak pro nás žádný zápas nebude jednoduchý. Musíme se o to jednoduše porvat,“ uzavřel Tomáš Martinek.

  V závěrečném penaltovém rozstřelu přeci jen zvítězili domácí 5:4 a nechali si tak ukrást pouze jeden bod.

  FK Brodek u Přerova - FC Dolany 3:3 (1:1), na penalty 5:4

  Branky: 3. z pen. Omelka, 49. Složil, 62. Zatloukal – 42. Macháček, 86. Kudýn, 89. z pen. Foukal.

  Rozhodčí: Sedláček – Brázdil, Votava. ŽK: Zatloukal (Brodek). Diváci: 150.

  Brodek u Přerova: Běhalík – Glauder, Omelka, Kocian, Zatloukal, Složil (74. Gluch), Z. Kudlička, Šebesta, Hrabal, Zedek (79. J. Kudlička), Mádr (61. Bundil). Trenér: Tomáš Martínek.

  Dolany: Vykydal – Boukhatem, Kudýn, Teofil, Foukal, Stejskal, Pírek (61. Bergmann), Kročil, Macháček, Doubrava, Strýček (71. Křivánek). Trenér: Zbyněk Odstrčil.

  Zdroj: Přerovský deník

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s trenérem A týmu Tomášem Martinkem - Letní příprava 2020

  23.7.2020

  Přinášíme Vám aktuální rozhovor ohledně letní přípravy

  a startu do nové sezony s trenérem A týmu Tomášem Martinkem.

  Blížíme se do finále letní přípravy. V neděli 19.7. jste odehráli zápas proti SK Chválkovice (výhra 2:0). Následovat bude středa 29.7. s FC Kralice na Hané a 1.8. utkání s FC Dolany. Poté 8.8. už ostrý start do krajského přeboru proti Želatovicím.

  Jak jsi zatím spokojen s letní přípravou?

  Příprava probíhala nejdříve individuálně. Každý z hráčů si plnil úkoly. Jakmile to šlo, tak jsme se vrátili do společné přípravy, vesměs jsme hráli fotbal a na tu opravdovou klasickou přípravu máme měsíc. Hráči teď dostávájí docela záhul, přeci jen je i potřeba aby měli naběháno. Takže občas někdo trošku zabrblá, ale oni ví, že je to potřeba, aby se adekvátně připravili na kajský přebor.

  Nakonec tedy vytoužený postup do krajského přeboru, ač minulá sezona zůstala nedohrána a nešlo jej vybojovat na hřišti. Připravujete se tedy na vyšší soutěž. Kdy jste se o postupu dozvěděli a jak tedy k němu došlo?

  První fáze byla ta, že jsme dostali nabídku postupu do krajského přeboru, my jsme s ní souhlasili, ale Opatovice to na poslední chvíli přihlásili. Poté se situace změnila, Opatovice se odhlásili, volal mi Jirka Olšanský, že máme znovu možnost postoupit a tudíž jsme to akceptovali.
  Myslím si, že po těch několika posledních sezonach, kdy hrajeme na špici I.A třídy, je to zasloužený postup a budeme hrát v krajském přeboru.

  Co změny v týmu? Odchody, příchody?

  Odchody nejsou žádné. Co se týče příchodů, tak se vrací Michal Mádr, jenž byl na přípravu v Kozlovicích a stejně tak s námi zůstává Viktor Kocian. Máme ještě oslovené posily na post brankáře a jednoho hráče do pole. Konkrétní jména zatím říkat nebudu, ale jednáme.

  Co aktuální marodka, zranění?

  V průběhu se sem tam něco vyskytlo. Nějaká ta drobnější zranění se u pár hráčů objevila, ale už je to téměř všechno v pořádku. Ještě se lehce doléčují Michal Mádr a Jan Kudlička, ale vše by se mělo do startu nové sezony v klidu stihnout. Jen u Martina Sedlaříka je to s ramenem na dýl.

  Jaké jsou očekávání směrem k zbývajícím zápasům přípravy, jenž Vás čekají? Budou se zkoušet ještě nějaké alternativy a už se kristalizuje pevnější sestava?

  Zaměřujeme se hlavně na to, co bychom chtěli prezentovat pak i v soutěži. Jde trošku o změnu rozestavení, nejspíše s jedním útočníkem a více ze zajištěné obrany. Hlavně abychom se vyvarovali zbytečným chybám a laciným gólům. Aby nedocházelo na zbytečné prohry o gól a podobně.

  Apeluju také na hráče, že hodně šancí si dokážeme vytvořit a je potřeba abychom je začali proměňovat, jelikož v krajském přeboru už jich tolik mívat nemusíme a právě každá šance může rozhodnout.

  Ono i ty přípravné zápasy, které hrajeme se soupeři z kraje nebo i výš nám potvrzují, že ta změna tam určitě je. Ať už v organizaci hry, fotbal je o něco rychlejší, je v tom více taktiky a plnění si povinností. Tohle všechno budu určitě po klucích vyžadovat.

  Obecně se hraje lépe proti soupeři který chce hrát než proti někomu, kdo to zatáhne a brání na velkém vápně. Musíme se umět poprat s obojím.

  ODKAZ na fotogalerii ze zápasu s SK Chválkovice ZDE.

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Brodek se po 14 letech těší na krajský přebor. Zaslouženě, říká kouč

  23.7.2020

  ODKAZ na článek v Přerovském deníku ZDE

  ODKAZ na fotogalerii článku v Přerovském deníku ZDE

  Nakonec se na ně přeci jen usmálo štěstí. Fotbalisté Brodku u Přerova si po dlouhých 14 letech zahrají krajský přebor. Opatovice se totiž rozhodly do soutěže nepřihlásit a hrát o úroveň níže. Místenka tak připadla nejlepšímu týmu podzimní části 1. A třídy, skupiny B.

  Fkb72020

  „Sedli jsme si s klukama a domluvili se takto. Doba není dobrá, nesehnali jsme posily, někdo nám odešel. Chceme hlavně na domácím hřišti uspokojit diváky. Krajský přebor se s odchovanci moc hrát nedá,“ vysvětlil předseda TJ Sokol Opatovice Jan Bartošík. „Třeba si postup zpátky vybojujeme v nové sezoně,“ dodal.

  Brodek u Přerova hraje na špici 1. A třídy několik posledních let. Nejblíže postupu měl být letos, zasáhla však vyšší moc v podobě koronavirové pandemie. Před pár týdny ale přišla příjemná zpráva.

  „Oslovili nás a hned jsme reagovali, že chceme postoupit. Vzali jsme to,“ potvrdil brodecký trenér Tomáš Martinek, který v roce 2014 krajský přebor ovládl s týmem Kozlovic. Soutěž tedy dobře zná.

  „Hráli jsme taky hodně přípravných zápasů s týmy z krajského přeboru. Nějaké rozdíly tam jsou, připravujeme se na to. Věřím klukům, že by to mohli zvládnout,“ prohlásil Martinek.

  Některé posily ale Brodek přeci jen do týmu přivedl. Z hostování v Přerově se vrací Viktor Kocian, z Viktorky by mohli do Brodku přijít další dva hráči. Z přípravy v Kozlovicích se zase trenéru Martinkovi vrátil Mádr. „Jinak kádr zůstane pohromadě,“ prozradil kouč.

  Cíle ovšem Brodečtí nebudou mít coby nováček ryze záchranářské.

  „Nechceme, abychom se někde zachraňovali. Chceme v klidu hrát střed tabulky,“ vyhlásil Tomáš Martinek.

  A hned vstup Brodku do krajského přeboru po 14 letech slibuje zajímavou podívanou. Na úvod jej čeká okresní derby v Želatovicích.

  „Hráli jsme s nimi naposledy doma 0:2. Tam právě ten rozdíl byl vidět,“ přiznal brodecký kouč.

  „Samozřejmě se ale těšíme na všechny zápasy. Pro kluky to bude něco vyššího, je to svátek pro celý brodecký fotbal. A je to zasloužené, my jsme se o postup snažili tři roky, kdy nám to o něco pokaždé uteklo,“ připomněl závěrem Tomáš Martinek.

  FK Brodek u Přerova v 1. A třídě:

  2019/2020: vítěz podzimu

  2018/2019: 4. místo

  2017/2018: 2. místo

  2016/2017: 2. místo

  2015/2016: 8. místo

  Zdroj: Přerovský deník

  _______________________________________________________________________________________________________________
  _______________________________________________________________________________________________________________

« Novější | Starší »

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

int(1)

Novinky

 • Aktuálně se hraje

  6.3.2023

  Zp_a_2023_up2

 • Dočasné omezení

  8.9.2022

  Omez_doc_fk

 • Rozpis - Podzim 2022

  2.8.2022

  Rozpisfkb_pod22

Nové články v sekci Novinky

Aktualizována sekce

Novinky!