int(1)

Novinky

 • Rozhovor s trenérem A týmu Dušanem Kožuchem - Hodnocení zimní přípravy a start jara 2024

  26.3.2024

  Aktuálně máme za sebou zimní přípravu a vstup do jarní části sezony.

  Jak hodnotíš zimní přípravu a jak si s ní spokojen?

  Zimnííprava byla podle plánu, který jsme si stanovili. Na začátku jsme se věnovali fyzickéípravě a postupně přecházeli na tu herní. Odehráli jsme pět přípravných utkání. Některé zápasy byly povedené jak herně tak i výsledkově, jiné nám zase ukázaly, kde je potřeba se zlepšit. Celkově zimníípravu hodnotím jako vydařenou.

  Dki

  Odehrány jsou první tři jarní kola. Jak hodnotíš vstup do jarní části?

  Vstup do jarní části sezony se nám moc nepovedl. Máme odehrány tři kola a máme pouze tři body za domácí vítězství nad Rapotínem. Nevím proč, ale venkovní zápasy nám zatím nejdou.

  V zimním období opět došlo na pohyb v kádru. Prozraď tedy k jakým změnám došlo. Představ posily.

  V zimě jsme se snažili posílit kádr na několika postech což si myslím, že se povedlo. Přivedli jsme golmana Vojtu Nakládala, který je velice kvalitní. Dále Lukáše Kaďorka, kterého není třeba až tolik představovat. Pro Brodek je to nadstandardní hráč. Přišel také obránce Tomáš Kus, terý doléčil zranění a momentálně dokazuje svoji kvalitu. Defensivu posílil ještě Štěpán Urbášek, který se také jeví velmi dobře.

  V přípravě jste zkoušeli i různé herní styly, dá se tedy očekávat jejich zapracování do herního projevu, kterým se chcete prezentovat v jarních bojích?

  Ano snažili jsme se pracovat nejméně s dvěma variantami, protože chceme více podpořit útočnou fázi. Určitě náš herní projev chceme pozměnit a věříme, že k lepšímu.

  Po podzimu 7. místo, čili dobrý základ pro jarní boje. Jaké jsou cíle směrem k celkovému umístění?

  S podzime jsme byli spokojeni, ale po doplnění kádru máme cíle vyšší. Chtěli bychom zopakovat umístění, které kluci dosáhli minulou sezonu. Pravda je, že jsme čekali více bodů po vstupu do jarních bojů, kádr na to určitě máme.

  Jak je to aktuálně s marodkou? Podařilo se přes zimu doléčit všem marodům?

  Marodka se nám stále nevyhýbá, momentálně je zraněný Valouch a samozřejmě jsou tam i menší šrámy se kterými kluci zvládnou odehrát zápas.

  Na jaře pokračujete ve stejném složení trenérského štábu. Po podzimu sis spolupráci pochvaloval. Ještě k většímu utužení jistě došlo i na zimním soustředění. Dokážete se při trénování a vedení týmu už doplňovat automaticky nebo se ještě stále máte čím překvapit?

  Ta spolupráce je stále na velmi dobré úrovni. Někdy samozřejmě nastanou situace kdy máme odlišný názor, ale důležité je najít nejlepší řešení pro tým a to se daří.

  Chtěl by si ještě doplnit tým na nějakém postu?

  Kádr máme hodně kvalitní a věřím, že máme na víc. Osobně bych přital ještě jednoho útočníka.

   

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s trenérem A týmu Dušanem Kožuchem - Hodnocení podzimu 2023

  1.12.2023

  Je za námi podzimní část sezony. Kádr prošel určitou obměnou a start do soutěže byl tedy pozvolný. Jak obecně hodnotíš průběh podzimu?

  Hodnotím jej rozhodně pozitivně. Na začátku soutěže se tým musel sehrát a proto výsledky nebyly podle představ. Zhruba po třetím kole už bylo vidět, že mužstvo si věří a začalo se nám dařit i výsledkově.

   127159290_3912741175421407_6751632244444172982_n

  Přezimujeme na 7. místě KP s 21 body, což znamená v horní polovině, ale detailnější pohled na podzimní tabulku soutěže nabízí velmi vyrovnané a těsné bodové rozdíly. V čem vidíš hlavní příčiny a povzbuzení směrem k jarním bojům, abychom na tom byli ještě lépe?

   

  Všechny týmy v soutěži mají svou kvalitu, což ukazuje i tabulka a minimální bodové rozdíly. U nás bylo zapotřebí stabilizovat kádr a hlavně se sehrát. Pro jarní část sezony bude důležité udržet kádr co nejvíce pohromadě. Je také potřeba absolvovat kvalitní zimní přípravu, na které už teď pracujeme. Máme domluvené soustředění a pět přátelských zápasů s kvalitními soupeři. Pracujeme také na posílení kádru.

   

   

  Dařilo se bodovat hlavně na domácí půdě, kde máme šest výher z osmi zápasů. Slabší je ovšem bodový přísun z venku, kdy máme jen tři remízy. Některé zápasy asi mohly a měly přinést více bodů.

   

  Domácí zápasy nám vycházely a dokázali jsme v nich bodovat. Venku to ovšem tak dobré nebylo. Je nasnadě několik zápasů jako např. Určice a Zábřeh, kde jsme měli plně bodovat a myslím, že i Mohelnice mohla dopadnout jinak. Když to spočítáme, mohlo být o 7 bodů více a mohlo to být 5. místo, což byl takový náš sen.

   

   

  Ani nám se nevyhnuly zranění a různé další absence. V jednom případě jsi musel skoro oprášit registraci i ty a figuroval si i na soupisce hráčů. Lákalo by tě si ještě přeci jen jeden soutěžní zápas za Brodek zahrát?

   

  Lákalo, ale raději to přenechám mladším.

   

  Jak velkou komplikací bude pro začátek jara dvojí vyloučení našich hráčů v posledním podzimním kole?

   

  Samozřejmě to komplikace bude, protože to jsou hráči základního kádru. Věřím, ale tím jak kvalitní hráče máme, že budeme schopni je nahradit.

   

  Jaké jsou plány pro zimní přípravu? Nastává určité volno a od kdy startuje ostrá fáze přípravy na jaro?

   

  V rámci zimní přípravy bude již zmiňované soustředění a také přípravné zápasy. Start přípravy bude 16.1.2024 a soustředění na začátku února.

   

  Kdo budou soupeři pro zimní přípravné utkání a jsou již známy i termíny?

   

  Naplánováno je to takto:

  4.2. Bohuňovice, čas a hřiště bude upřesněno a bude to uzavření soustředění.

  10.2. v Luhačovicích budou našim soupeřem Napajedla od 14:00.

  17.2. v Kroměříži nás čekají Kvasice od 17:00

  24.2. v Kroměříži proti Zborovicím.

  2.3. v Lipníku s Lipníkem ve 14:00.

   

   

   

  Vzhledem k podzimnímu umístění, jaké jsou cíle a očekávání do jarních bojů?

   

  Samozřejmě chceme atakovat kýžené páté místo a pevně věřím, že to všichni zvládneme.

   403831_2240719755023_220724264_n

   

  Jak ze svého osobního hlediska hodnotíš spolupráci v trenérském triu společně s asistenty Honzou a Rudou?

   

  Spolupráci si s kluky velice pochvaluji. Velmi dobře se doplňujeme a hlavně vždy držíme slovo a i to myslím vytvořilo skvělou atmosféru v kabině. Samozřejmě někdy máme rozličné názory, ale vždy najdeme nějakou shodu ku prospěchu. Věřím, že nám to vydrží co nejdéle.

   

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s trenérem A týmu Dušanem Kožuchem - Hodnocení letní přípravy a start do sezony 2023/2024

  6.9.2023

  Od sezóny 2023/2024 se novým hlavním trenérem A týmu stal fotbalovým fanouškům v Brodku dobře známý Dušan Kožuch.

  Přestože nepůsobíš v Brodku poprvé, trochu se čtenářům představ a popiš jak se událo tvé angažmá a návrat do Brodku?

  Fotbalově jsem vyrostl v Přerově a prošel jsem si divizi, MSFL i 2. ligou. Potom už jsem se pohyboval v nižších soutěžích a hráčský jsem ukončil kariéru zhruba před dvěma lety.

  Trénovat jsem začínal v Břestu okresní přebor, potom Tovačov I.B třída a na konci letošního jara jsem byl osloven s nabídkou z Brodku, kterou jsem přijal. Je to tady taková srdcovka, vždy tady byla super parta a proto jsem neváhal. Nejen trenérsky je to pro mě výzva a velký posun.

  Dk1

   

  Kdo s tebou tvoří celý realizační tým a jak se skládal?

  Kompletní realizační tým tvoří moje maličkost, Honza Matůšů a Ruda Pola. Honzu jsem si přivedl z Tovačov kde působil jako hráč, skvělej kluk, který miluje fotbal nade vše. S Rudou se známe řadu let jak z hřiště tak i mimo něj, je to člověk který má nejvíc optimismu a hlavně mnoho kontaktů na hráče a ve fotbalovém prostředí obecně. Myslím, že že jsme si společně sedli fakt dobře a dokážeme se vzájemně doplňovat.

   Dk4

  Jak vzpomínáš na svá hráčská léta v Brodku a sledoval jsi klub i když jsi byl jinde?

  Jak už jsem zmiňoval, Brodek to je srdcovka. Prožil jsem tady cca sedm let a zažil postupy až do krajského přeboru. Byli tu skvělí trenéři (např. Vojáček, Korál, Lašák), kteří kolem sebe vždy dokázali vytvoří skvělý tým a byla to opravdu radost a člověk si to užíval jak na hřišti, tak i mimo něj. Klub jsem po očku tak nějak vždycky sledoval a třeba na FB jsem vždy četl různé rozhovory a hodnocení zápasu, takže povědomí jsem stále měl.

   

  Máme za sebou letní přípravu a prvních pět kol krajského přeboru. Jak jsi spokojen s výsledky, s doplněním kádru na aktuální sezonu, atd.?

  Po pěti kolech máme sedm bodů, samozřejmě vždycky to může být lepší, ale mužstvo jsme pokládali na poslední chvíli a tak se nestačilo před sezonou moc sehrát. Myslím, že však budu mluvit za všechny, že se to vzhledem k okolnostem ale relativně povedlo a vše je dobře nastaveno. Tým je namotivovaný a chce pracovat. Naše hra není špatná, potřebujeme vypilovat pár věcí a vyvarovat se zbytečných chyb. Příprava byla taková nahoru, dolů. Bylo to způsobeno do jisté míry i tím, že jsme hledali hráče, naštěstí jsme vše zvládli a můžeme se nadále stále zlepšovat. Chtěl bych za to všem poděkovat, jak výboru FK, tak mým asistentům a hlavně pak Rudovi, jak jsem již zmiňoval jeho kontakty jsou k nezaplaceni.

   

  S jakými ambicemi do soutěže vstupujete a v jakých patrech tabulky by jste se chtěli pohybovat?

  Naše ambice by měly být určitě vždy ty nejvyšší, ale uvidíme jak vše půjde. Určitě bychom se chtěli pohybovat v horních patrech tabulky.

   Dk2

  Jsou konkrétní cíle pro sezónu, kdy loni z toho bylo nakonec skvělé 5. místo nebo se cíle budou klást průběžně?

  Vyloženě konkrétní cíle pro sezónu jsme nestanovovali, ale rádi bychom navázali na tu minulou, nebo alespoň se jí co nejvíce přiblížili.

   

  Ctěl by si ještě na nějakém postu doplnit kádr? Je tým dost široký, kdyby přišla např. zranění?

  Celý trenérský štáb jsme se shodli, že bychom nejlépe potřebovali doplnit tým jeěště na postu gólmana a také ideálně o hotového útočníka. Jinak je kádr docela dle představ a i kdyby přišlo třeba zranění nebo nějaký výpadek, tak jsme snad schopni vše zvládnout.

  Dk3

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s trenérem A týmu Davidem Chudou - Hodnocení sezony 2022/2023

  31.7.2023

  Je za námi sezona 2022/2023, jenž se stala pro fotbal v Brodku, co do konečného umístění historicky nejúspěšnější. Pojďme se tedy ohlédnout za jejím průběhem. Vše začalo loni na podzim.

   

  Mám radost, že jsme dosáhli takového úspěchu. Bylo to hodně nahoru dolů a jsem rád, že nakonec převažovala pozitiva. Konečné 5. místo je odrazem kvality kádru z této sezóny. Upřímně, na víc nebylo.

   Dch1_1

  Jarní část byla bodově střídmější než na podzim. V čem vidíš hlavní důvody?

   

  Zima byla pro některé naše hráče tréninkově slabší. Spokojen jsem mohl být se soustředěním, kde jsme dobře potrénovali. Jinak jsme se však scházeli v nízkých počtech okolo 10-12 lidí. Je škoda, že nebyla od zimy už k dispozici umělka. Možná by těch absencí bylo méně. Neustále někdo vypadával, ať už ze zdravotních nebo pracovních důvodů. Hodně zápasů na jaře jsme urvali vyloženě silou vůle, třeba v Želatovicích. Závěrečná tři utkání však už chyběla týmu motivace a jiskra. Proto jsme na závěr 3x prohráli a nedosáhli jsme nakonec na bednu. A taky tam vidím podcenění z mé strany. Měli jsme v zimě přivést ještě jednoho až dva hotové fotbalisty. Trochu nám v závěru chyběla kvalita, což jsem měl rozpoznat právě v zimě.

   

  Určitou roli hráli i zranění hráčů a tím pádem delší absence. Několikrát jsi musel i ty sám přejít z pozice trenéra na hřiště jako hráč a podpořit tak tým.

   

  Zranění a absence, to si asi budu s trochou nadsázky pamatovat do konce života, když si vzpomenu na Brodek. Přestože jsme měli kádr 16+2, tak nebyl den abychom si s Martinem nevolali a neřešili, že nás asi bude připraveno do utkání třeba jen 12. Mrzela hlavně dlouhá a opakovaná zranění. Bohužel se to propsalo i do některých nezvládnutých utkání. Ale chci jasně říct, že se nevymlouvám. K fotbalu to patří a my skutečně zažili velmi pěknou sezónu, na kterou budeme dlouho vzpomínat. Když jsem načal to vzpomínání, tak určitě se mi vždy vybaví nádherné návštěvy na domácích zápasech, pro tolik lidí bylo nádherné většinou vyhrávat.

   Dch2_2

  Soutěž byla po celý ročník celkem vyrovnaná. V určitou dobu jste se s ostatními vyprofilovali do špice pěti týmů, jenž se přetahovali o co nejlepší umístění.

   

  Ano, ta euforie na konci podzimu, kdy se provolávalo: Divize, divize. Bylo to krásné a jsem rád, že jsme se v elitní pětce drželi statečně. Každého z vrchu jsme dokázali doma porazit, jen s vítězem z Jeseníku jsme dvakrát remizovali, a to si troufnu tvrdit, že doma jsme je měli na lopatě. Bylo však po celou sezónu jasné, že postupové ambice úplně nejsou. Některé to možná mrzelo, ale z mého pohledu bylo potřeba vidět realitu a ta divizní je opravdu někde úplně jinde. Jak finančně, tak kvalitou kádru, ale hlavně v přístupu a docházce v tréninku.

   

  Pro nový ročník ses posunul o level výš a stal ses novým trenérem divizního Přerova. V čem tě vzhledem ke zkušenostem obohatila sezona v Brodku?

   

  Přechodem do Brodku přišel tlak, nevěděl jsem, jestli mě starší hráči vezmou. Přece jen je to něco jiného než v mládeži, i když jsem se snažil pracovat velmi podobně. Musím však říct, že to dopadlo dobře. Sedli jsme si a troufnu si říct, že jsme k sobě s většinou týmu měli blízko i lidsky, což mě těší. Směrem k Přerovu se budu snažit nebrat vše tak vážně, jednu dobu jsem viděl jen Brodek a U15 Viktorky Přerov. Nic jiného, a to také není dobře. Život by neměl být jen o fotbale. Takže pokusím se do Přerova více uklidnit.

   

  Spolupráce Brodku a Přerova bude pokračovat na stejně kvalitní úrovni jako doposud?

   

  To bych si moc přál a udělám pro to maximum. Určitě opět pošlu do Brodku hráče Přerova. Zatím zůstali Krátký a Mlčoch. Na ty budou navazovat další 2 po konci přípravy v Přerově, a až se mi podaří doplnit kádr a uzdraví se zranění, tak možná v průběhu sezóny přijde i pátý hráč. Nový trenérský tým s nimi musí promluvit a získat kluky na svou stranu, přece jen u mě věděli, do čeho jdou. Měl jsem je všechny v dorostu. Takže určitě za mě podpora bude trvat. Vnímám ji i ze strany Brodku do Přerova. Máme tam kmenové hráče Brodku, kteří jsou pro Přerov klíčoví. Třeba Viktor Kocian a věřím, že od letoška i Honza Kudlička. Do budoucna vidím potenciál i v Adamovi Kocianovi, pokud pro něj bude fotbal v žebříčku hodnot vysoko.

   

  S sebou sis vytáhl do Přerova Honzu Kudličku. Vidíš v Brodku i další hráče, kteří by měli potencionálně na divizní fotbal?

   

  Potenciál Honzy Kudličky je velký, hlavně směrem dopředu. Věřím, že bude dělat sobě i svým blízkým radost ve vyšší soutěži. Rozhodně na to má. Nesmí však moc vnímat okolní vlivy, ne všechny radí správně. V Brodku je 4-5 hráčů, kteří by na divizi za určitých okolností měli, jenže kdybych je všechny vzal do Přerova, tak bych musel objíždět Brodek velkým obloukem a já to tam mám rád, takže to takhle nechci. Plánuji se určitě dále jezdit dívat na většinu domácích utkání. Přece jen tam budu mít 4 nebo 5 kmenových hráčů Viktorky, kteří musí cítit zájem z mé strany, že je sleduji a vyhodnocuji jejich posun ve výkonnosti.

   Dch3_3

  Závěrem jak hodnotíš své angažmá v Brodku a udělal by si zpětně něco třeba jinak?

   

  Hodnotím ho kladně. Poznal jsem moc dobrých lidí, třeba Martina Drabiščáka. Měli jsme super partu, s Honzou Omelkou v šatně nebyla chvilku nuda. :D A jak už jsem zmiňoval, kdybych do Brodku nastoupil letos, tak bych: 1. Méně se stresoval, 2. Přivedl v zimě dva hotové fotbalisty, 3. Nesnažil se změnit osobnost hráčů, kteří mají fotbal jen jako občasné rozptýlení.

  Chci Brodku a jeho členům, hráčům, vedení, fanouškům, trenérům popřát do budoucna hodně úspěchu a snad jste byli s mou prací spokojeni. Děkuji za šanci a třeba zase někdy v budoucnu.

  Fkb_a_tym-2023

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s trenérem A týmu Davidem Chudou - Hodnocení podzimu 2022

  8.12.2022

  Je za námi podzimní část sezony. Kádr prošel určitou obměnou a start do soutěže byl tedy pozvolný. Jak hodnotíš ohlédnutí za jejím průběhem?

  Start do soutěže byl špatný, ale věděli jsme, že jsme na správné cestě. Makali jsme na 100%, příprava byla tvrdá a i když to psychicky bylo náročné, tušili jsme nebo spíš doufali, že je otázka času, kdy začneme vyhrávat. Spousta lidí nás tipovala na sestupujícího. Někteří mi to řekli i do očí, ale my stále věřili, že to bude dobré. Kádr prošel obrovskou obměnou. Skončilo velké množství hráčů, vrátili se někteří „Brodečáci“ a k nim jsme doplnili mladé odchovance z Viktorky Přerov. Ve finále si to krásně sedlo. To, že jsme na dobré cestě jsem tušil už 30. července, kdy jsme kádr tak nějak stabilizovali.

  Dch1  

  V 5. kole hráči zabrali a porazili Kostelec. Vidíš právě tam ten důležitý zlom a správné nasměrovaní, kdy se od té doby bodovalo téměř v každém dalším zápase?

  Ano, určitě. Před tímto utkáním se událo několik věcí. Spadli jsme po smolné prohře v Lipové na dno tabulky. Apeloval jsem na vedení, aby kluky pro tento zápas motivovalo, protože byl klíčový. Vedení nám vyšlo vstříc, za což děkuji. Dále jsme udělali posezení v šatně, trochu netradičně v pátek po tréninku. Hráli jsme společenské hry, kapitán i já jsme měli proslov k týmu, bavili jsme se společně dlouho do noci. Až jsem měl trochu strach, jak to v neděli bude vypadat. Kluci to utkání ovšem zvládli naprosto suverénně 4:0 a odrazili jsme se ke skvělým výsledkům.

  Ani nám se bohužel nevyhnuly zranění a tím pádem vynucené absence některých hráčů.

  Jak moc velkou komplikací to bylo i vzhledem k tomu, že někteří jsou na marodce dlouhodoběji?

  Když to řeknu nadneseně - byl to masakr. Ze začátku jsme si za to mohli trochu sami. Hráči měli dost jiných aktivit než fotbal, a to mě zpočátku mrzelo. Pak jsme se však semkli a já čekal, že když máme kádr 16+2 tak jsme úplně v klidu. Opak byl pravdou, každý týden jsme řešili, že nás je do utkání připraveno 10 - 12 a sháněli jsme kluky kde to šlo. Několikrát nám pomohli hráči mimo kádr. Ať už Ondřej Zatloukal, Petr Bogdaň nebo i Štěpán Němec a za to jim děkuji. Postupně se tak stali členy týmu. Stejně tak děkuji hráčům, kteří závěr podzimu dohrávali se sebezapřením a těch bylo také hodně. Nyní mají čas doléčit bolístky.

   Dch2

  Soutěž je velmi vyrovnaná a týmy od prvního po sedmého jsou za sebou v těsném bodovém závěsu.

  Podzimní konečné třetí místo je velmi dobrý úspěch a může s ním tedy panovat spokojenost. Bral by si ho, kdyby ti to někdo takto předpověděl na začátku sezony?

  Na začátku sezóny jsem řekl, že budu rád, když budeme kvalitně trénovat a budeme ve středu tabulky. Kvalitně jsme trénovali 3x týdně v solidním počtu až na nějaké občasné výpadky. A umístění? To je sen. Kdyby mi někdo řekl, že budeme třetí a nebo bod za prvním, tak mu opravdu nevěřím. Je to velký úspěch a zásluha všech, co se kolem A týmu motají. Pro Brodek to musí být velká atrakce a my jsme zavázáni v zimě makat, aby fanoušci viděli běhavý a nebezpečný tým i na jaře.

   Dch5

  Měli jste chvíli volno, ale už jste opět v tréninkovém procesu. Jak bude tedy probíhat zimní příprava a co vše na hráče čeká?

  Dali jsme si 10 dní po závěrečné volno, ale hned poté jsme najeli na dva tréninky v týdnu a takhle budeme pracovat do 15. prosince. Nic náročného, chodíme hrát fotbal na umělku do Přerova. Zima bude těžká, hlavně psychicky. Proto chceme s Martinem přípravu pestrou a pokud možno zajímavou, i když bude bolet. Začneme 16. ledna a vrcholem bude první mistrák na konci března. Během 9 týdnů nás čeká mimo jiné soustředění ve Valašském Meziříčí, kam odjedeme společně s přerovskou U19. Dále využijeme novou umělku v Brodku, také umělku v Přerově, ovál, posilovnu, power jógu, bazén, saunu, schody v Čekyni a jednou si i zatančíme.

   Dch4

  Vzhledem k podzimnímu umístění, jaké budou cíle a očekávání do jarních bojů?

  Cíle bych rád řekl až po skončení přípravy, před prvním jarním mistrovským utkáním. Absolutně nemůžeme tušit, co se za 3 měsíce stane. Jedna věc je jistá, já i Martin budeme chtít po klucích maximum. Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom byli připraveni na boje o nejvyšší umístění. Nicméně záležet bude i na tom, jaký poskládáme kádr.

  Co pohyb v kádru? Rýsují se už nějaké změny? Bude potřeba nějaké posílení?

  Bohužel ze zdravotních důvodů nás na jaro opustí Zdeněk Kudlička a Tomáš Malenda. Oba jsou po operaci s kolenem. Další věc je, jestli zůstanou všichni hráči, o některé z nich je zájem ve vyšších soutěžích, pokud budou kluci chtít, určitě jim nebudeme bránit v odchodu do vyšší soutěže. Mám však informace, že spíše chtějí na jaro zůstat, což je pro Brodek dobře. Chceme přivést tři hráče, abychom kádr doplnili o ty, kteří nemohou pokračovat. Jména si zatím nechám pro sebe, nic není hotové.

   Dch3

  Jak hodnotíš ze svého osobního pohledu první půlrok v Brodku a tvou spolupráci v trenérském duu s Martinem Drabiščákem?

  Fantasticky! Jsem nadšený, sedli jsme si na hřišti i mimo hřiště. Máme velmi podobný náhled na chod kabiny. Navíc Martin svou přirozenou autoritou umí přitvrdit, což je někdy potřeba. Naučil jsem se od něj spoustu věcí a věřím, že se budu učit i nadále. Doufám, že i on ode mě něco odkoukal. Vzájemně se tak doplňujeme a já věřím, že na jaře to na hřišti bude opět vidět.

  Dch6

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Brankář Šarman drží Brodek ve hře o špici! A vyhlíží nového střelce

  11.11.2022

  Kdo půjde dělat rozhovor po posledním domácím utkání? Tuhle tajenku fotbalisté Brodku u Přerova rozluštili bezprostředně po výhře 2:0 nad Lutínem okamžitě. Jednohlasně zvolili hráčem podzimu brankáře Davida Šarmana, který měl popovídat nejen o úspěšné první polovině sezony. V té ještě Brodek překvapivě může zaútočit na titul půlmistra!

  „Je to velká pocta, že mě zvolili jako jednotlivce, přitom na tom má zásluhu celý tým. Podepsali se na tom nově příchozí kluci, hlavně obránci,“ řekl skromně 24letý gólman a ihned vyzdvihl i konkrétního spoluhráče.

   

  „Tomáš Vařecha to neskutečně posílil. Pak se to zamkne a chytá se úplně jinak, než když je to průchoďák,“ usmál se Šarman.

   

  Jeho tým nasbíral v 15 zápasech 27 bodů stejně jako druhé Čechovice, třetí Medlov a pátý Kostelec. Na vedoucí Jeseník Brodku schází jediný bod.

   

  „Určitě jsme to nečekali. Brali jsme to tak, že jsme mladá parta, která se rozehraje. A uvidíme, co bude. Chtěli jsme hrát dobrý fotbal. Že se k tomu dostavily i výsledky, je plus, za které jsme rádi,“ má jasno odchovanec 1. SK Prostějov.

  „V Holici jsem si ale řekl, že chci někde stabilně chytat krajský přebor. Zatím se to jeví jako dobrý tah, protože se mi teď sezona povedla,“ věří David Šarman.

   

  Dle slov trenéra Davida Chudy je také skvělým borcem do party a v kabině nezkazí žádnou legraci. A to přesto, že rivalita mezi Prostějovem, odkud Šarman pochází, a Přerovem umí být (zvlášť, když jste hokejový fanda) obrovská.

   

  „Kluci to v šatně až tak moc netahají, nehrotí. Samozřejmě tam ale byly nějaké poznámky,“ pousmál se Šarman.

   

  Měl ovšem Brodek, který se řadí mezi překvapení podzimu, někde vůbec slabinu? V bráně to určitě nebylo.

   

  „Bylo celkem hodně zranění, tam jedině nás tlačila bota. Pokud budeme zdraví, máme na krajský přebor velkou kvalitu,“ myslí si David Šarman.

   

  Na jaře tak chce s týmem pokračovat ve výborných výkonech. „Je důležité, abychom udrželi kluky, kteří tady jsou a možná přišel někdo navíc. Pokud nikdo neodejde, můžeme se dívat na vrch tabulky a máme o co zabojovat,“ uvědomuje si.

   

  A protože Brodek bez ohledu na výsledek víkendové předehrávky prvního jarního kola v Zábřehu skončí do pátého místa, dojde na dodržení sázky. Trenér Chuda společně s týmem absolvuje vlastní zimní přípravu!

   

  Vrátí se i na hřiště coby bývalý divizní útočník? „To je pravda! Určitě bychom ho rádi viděli i na hřišti, i když on sám moc nechce. Asi protože nemá natrénováno. Ale když bude mít po zimní přípravě, proč ne? Nový střelec,“ zasmál se závěrem David Šarman.

  Editace: Radek Vojtek

  Zdroj: Přerovský deník
  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Brodek se s fanoušky loučil vítězně! Kouč s hráči absolvuje přípravu

  11.11.2022

  Duo střídajících hráčů rozhodlo o vítězné domácí derniéře fotbalistů Brodku u Přerova. Dan Štěpánek a Petr Bundil svými trefami zařídili na závěr podzimu výhru Brodku 2:0 nad posledním Lutínem. Oba týmy ještě čeká závěrečný duel před zimní pauzou, v domácím celku ale už nyní panuje spokojenost. A došlo i na netradiční sázku!

  „Je to naprosto úžasný podzim. Máme 27 bodů, to je hodně nad plán. Říkal jsem, že budu rád, když budeme dobře trénovat a umístíme se ve středu tabulky. My útočíme na nejvyšší špici. Je to obrovské zadostiučinění, moc lidí nám nevěřilo,“ připomněl 30letý trenér David Chuda, který se k týmu připojil v létě.

   

  „Když jsem do Brodku přišel, říkal jsem, že ve všech týmech, kde jsem působil jako hráč, měli jsme to postavené na tom, abychom táhli za jeden provaz. To pro mě bylo nejdůležitější,“ začal Chuda jmenovat příčiny povedené první poloviny sezony.

   

  „Věděl jsem, že v Brodku jsou dobří fotbalisté, k tomu jsme přidali dravé přerovské mládí a krásně si to sedlo. Vídají se i mimo hřiště. Už se těšíme na další akce,“ usmál se kouč.

  Ten si pochvaluje i docházku na trénincích a doufá ve stejnou morálku i během tvrdé zimní přípravy, během níž absolvují Brodečtí i únorové soustředění ve Valašském Meziříčí.

   

  „Volno si dáme deset dní, v přechodném období budeme trénovat dvakrát týdně,“ prozradil Chuda a přidal i jednu zajímavost.

   

  „Zaznělo tady, že když skončíme do pátého místa, tak budu v zimě trénovat s klukama. Vzhledem k tomu, že se to povedlo, mám se na co těšit. Jestli jsem něco říkal na začátku své trenérské kariéry, bylo to to, že bych nechtěl absolvovat svou zimní přípravu. Konečně shodím,“ zasmál se bývalý útočník přerovské Viktorky či Holešova.

   

  Návrat na trávník ale prý neplánuje. „To je nepravděpodobné. Fotbalisty tady máme velice dobré a já už se skutečně chci věnovat naplno trénování,“ uzavřel David Chuda.

   

  Závěrečná a pořádná „zapíječka“ ale brodecké fotbalisty čeká až za týden. Krajský přebor má totiž o víkendu na programu ještě předehrávku 16. kola. A Brodek vyrazí do Zábřehu bojovat o další body.

  Editace: Radek Vojtek

  Zdroj: Přerovský deník
  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s Tomášem Martinkem - Působení v FK Brodek u Přerova

  26.7.2022

  Po více jak sedmi letech jste se s Jirkou rozhodli ukončit své trenérské angažmá v FK Brodek u Přerova. Jak v tobě toto rozhodnutí zrálo dlouho a co tě k němu vedlo?

  Bylo to moje nejdelší angažmá. Když si vzpomenu, tak asi po čtvrtém roku působení jsem se s vedením každý rok domlouval, zda jsou spokojeni a jestli mám pokračovat. Nakonec z toho bylo až neuvěřitelných sedm a půl roků. Musím přiznat, že při mém působení v Brodku mě hlavně držely výsledky, kdy jsme se pohybovali stále okolo čela tabulky a vidina postupu tudíž byla stále na dosah. Dále super chlapi ve vedení klubu, kteří mi dali prostor a dělají pro klub maximum, no a samozřejmě hráči, kterých se během mého působení vystřídalo nezpočet. Vytvořili super partu, táhli za jeden provaz a je to hlavně jejich zásluha, že se v Brodku hraje Krajský přebor.
  O ukončení angažmá jsem vedení informoval v zimě, aby měli dostatek času sehnat nového trenéra. Už jsem na sobě cítil, že klukům už nemůžu dát víc a že potřebují nový impuls.

   

  Vzpomeneš si ještě na svůj příchod do Brodku? Kdo ti tehdy dal první laso? A vůbec s jakými ambicemi jsi do Brodku přicházel a jaké jsi měl povědomí o klubu?

  Ano vzpomínám si. Bylo to v zimě, sobota dopoledne, sešlo se tam šest hráčů, keří si zahráli na zadním hřišti tři na tři v hlubokém sněhu. Během podzimní části jsem skončil v Kozlovicích a asi někdy v listopadu mě oslovil Martin Drabiščák a Jirka Olšanský s kterými jsem se dohodl.
  O klubu jsem moc nevěděl, sice jsme v Brodku chvíli předtím hráli s Kozlovicemi pohár a věděl jsem, že v minulosti za Brodek hrálo hodně hráčů z Přerova, ale to bylo do začátku asi tak vše.

  Tým se pod tvým vedením vyprofiloval do špičky I.A třídy, kdy jste hráli několik sezon až do posledních kol o postup výš. Dvakrát se skončilo na 2. místě, až se to nakonec povedlo v roce 2020 a od té doby s ve Brodku opět hraje Krajský přebor. Byla tato meta cílem?

  Ano, jak už jsem zmínil, vytvořila se výborná parta. Kluci plnili co jsme po nich vyžadovali a když byli výsledky, tak s nimi přicházela chuť trénovat a stále se zlepšovat. Moje ambice byly a jsou stále vyhrávat. Nerad prohrávám a proto mám vždy nejvyšší cíle.

  Když se za působením v Brodku ohlédneš. Je nějaké období, které ti více utkvělo v paměti a chtěl by si ho vyzdvihnout?

  Odehráli jsme spoustu vyborných, ale někdy i špatných zápasů. Samozřejmě musím zmínit domácí zápas o přímý postup se Všechovicemi. Ten zápas měl všechno. Diváckou kulisu, padaly góly, bylo se opravdu na co dívat a i když jsme zápas prohráli, ze hřiště jsme mohli jít se vztyčenou hlavou a já byl na kluky opravdu pyšný. A ještě jeden domací zápas bych vyzvednul, to když jsme porazili Opatovice, které do té doby neztratily ani bod, rozdílem pět nula.

  Jak hodnotíš spolupráci a působení v tandemu s asistentem Jiřím Olšanským?

  Jirka je super. Hodně jsme se spřátelili nejen na hřišti, ale i v osobním životě. Dokázali jsme se navzájem usměrnit a doplnit a poté to třeba probrat na jižní Moravě ve sklípku. Jirka byl také jeden z důležitých důvodů mého dlouhého působení v Brodku.

  Vedl jsi v Brodku početnou škálu různých hráčů. Utkvěl ti někdo v paměti za tu dobu třeba tím, že by ostatní fotbalově o dost převyšoval?

  Samozřejmě je pravdou, že se v Brodku vystřídalo spousta kluků. Začínal jsem v I.B třídě, kde hráli kluci s kterýma jsem to táhnul celou dobu a vykopali se až do kraje a ted jsou tahouni týmu. Obecně, každý hráč je jiný a na všechny budu rád vzpomínat a s každým se vždy rád uvidím.

  Jak bys zhodnotil, kam se rozvinul a posunul fotbal za dobu, co v něm působíš. Přeci jen máš zkušenosti ze širokého spektra, kdy můžeš porovnávat jak tu vrcholovou profesionální úroveň, tak i nižší patra výkonnostního fotbalu.

  Tohle se těžko hodnotí. Fotbal je nevyzpitatelna hra, kde můžeš porazit kohokoli a naopak na druhé straně s kýmkoli prohrát. V dnešní době je to hodně o taktice, ale hlavně musíš mít samozřejmě dostatečně natrénováno. Každý hráč jestli chce něčeho dosáhnout, tak na sobě musí hodně makat. Na to dva, tři tréninky týdně nestačí.
  Přál bych každému hráči, aby si zkusil hrát na profesionální úrovni. Ty zažitky si zahrát proti Spartě, v hledišti deset tisíc fanoušků... To je zážitek na celý život.

  Měl si nebo máš nějaké fotbalové vzory? Ať už dříve ze své hráčské kariery nebo poté v té trenérské?

  Určitě jako každý kluk jsem měl svůj vzor. Když jsme za barákem jako kluci hrávali fotbal, byl to v té době nejlepši hrač na světě a tím nebyl nikdo jiný než Maradona.
  V té trenerské jsem to nikdy neřešil, až do té doby, kdy mi pomáhal Pavel Vrba s mojí trenérskou licencí. Stačí, když se podíváš, jak daleko to dotáhnul. Tudíž v té trenérské je to určitě on.

   

  V kariéře jsi trénoval už hodně týmů. Kam mezi ně řadíš své působení v Brodku?

  Byl jsem v Brodku nadmíru spokojený, čili to můžu hodnotit jenom pozitivně. Podařilo se nám dvakrát postoupit, za což jsem nesmírně rád. Je to asi srovnatelné, jako postup s Kozlovicemi do divize.

  Máš už představu kam povedou tvé další fotbalové kroky nebo to nechávaš zatím otevřené?

  Nechávám to otevřené. Zatím jsem žádnou konkrétní nabídku nedostal, takže budu odpočívat, věnovat se rodině a fotbal budu sledovat jako fanoušek.

  Fk-brodek-u-pr-a-2021_2022

  Děkuji za rozhovor, za to co jsi pro FK Brodek za ta léta odvedl a ať se ti stále daří jak ve fotbalovém tak osobním životě.

  Děkuji a také přeju brodeckému fotbalu, aby se dařilo, byli všichni zdraví a stále se zlepšovali.

  Tomáš Martinek

  (* 14.3. 1969 Přerov)

  český fotbalový trenér a bývalý obránce


  Hráčská kariéra
  V nejvyšší soutěži ČR nastoupil za Karvinou (1996/1997). Ve druhé lize hrál za Uherský Brod, Karvinou, Přerov a Holici v 67 zápasech a zaznamenal 5 gólů. V MSFL dal 23 branky za Přerov (18), Uherský Brod (5) a Holici.

  V nižších soutěžích hrál také za TJ Slavoj Velké Pavlovice, FK Stará Ves u Přerova a TJ Sokol Dub nad Moravou.

      – 1994 FK PS Přerov

  1995 ČSK Uherský Brod

  1996 – 1997 FC Karviná

  1997 – 1998 ČSK Uherský Brod

  1997 TJ Sokol Velké Pavlovice

  1998 – 1999 FK HK Přerov

  1999 – 2001 1. HFK Olomouc

  Trenérská kariera
  FC Želatovice, TJ Sokol Domaželice, FC Beňov, TJ Sokol Újezdec,

  FK Kozlovice (2011 – 2014, postup do Divze E),

  FK Brodek u Přerova (2015 – 2022, postup do Přeboru Olomouckého kraje).

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

   

 • Brodek nestačil na Bělotín. Nový kouč Chuda sází na spolupráci s Viktorkou

  22.7.2022

  Zajímavé přípravné utkání bylo na programu ve středu v Brodku u Přerova. Nový trenér domácích David Chuda tvoří de facto nový tým pro další sezonu v krajském přeboru. Na druhé straně stál Bělotín, který se pro nový ročník v I. A třídě vyzbrojil několika obrovskými posilami. Ty mají konečně Sokolu vykopat vytoužený postup do „kraje“.

  Fkb_vs_bel

  Z výhry 3:1 se radovali hosté, o všechny tři góly se postaralo trio posil z rozpadlého Ústí – Patrik Sencovici, Marek Vyka a Pavel Zagol. Jedinou branku Brodku vstřelil Alfred Složil.

  „Nebylo to ideální. Ale my jsme v té nejtěžší přípravě, včera jsme tady po tréninku popadali jako hrušky. Z výsledku si nic nedělám,“ hodnotil David Chuda.

  „Všechny týmy to teď asi mají stejné, taky jsme hodně trénovali. Prvních patnáct minut jsme to rozběhávali. Pak se projevila kvalita hráčů, kteří přišli. Hlavně se to snažíme dát do kupy a udělat nějakou partu,“ přidal své ohlédnutí za zápasem kouč Bělotína Jan Březík.

  Ten má nyní k dispozici kádr, který by z fleku mohl hrát krajský přebor. Z Ústí přišly opory krajského vicemistra, jehož tým se ale přes léto rozpadl – Marek Vyka, Pavel Zagol, Patrik Sencovici, Radim Žingor.

  Z Lipníku pak Bělotín získal jednoho z nejlepších střelců napříč krajskými soutěžemi posledních let – Lukáše Kovaříka. Kariéru v dresu Sokola obnovil i bývalý kapitán divizních Kozlovic Martin Král.

  FK Viktorka Brodek?

  To Brodek u Přerova má jiné starosti. Přes léto skončilo osm hráčů. Nový trenér David Chuda tak využil své pozice v přerovské Viktorce, kde je šéftrenérem mládeže. Dá se očekávat, že v Brodku bude působit velký počet Viktoriánů.

  „Dnes to tolik nebylo vidět, bylo tady méně přerovských odchovanců než v předešlých zápasech, i tak ale hrálo asi sedm Přerováků. To je pořád hodně,“ řekl David Chuda.

  „Pro Brodek je to určitě zajímavé, protože jinak by tady byl problém s hráčskou základnou. Hráči prostě nejsou, kluby jako Brodek nemají peníze na to, aby mohly kupovat hotové hráče. Tato spolupráce s Přerovem se nabízela, nabízí se a věřím, že bude výhodná pro obě strany,“ dodal.

  Chuda coby hlavní kouč působil u mládeže, v Přerově už ale zaskakoval i v divizi za trenéra Davida Rojku a jeho krátká epizoda na lavičce mužů se dá hodnotit jako úspěšná. Naváže na ni v krajském přeboru?

  „Byl jsem kontaktován vedením Brodku, že pan Martinek po sezoně skončí. Oslovili mě, jestli bych o to měl zájem. Vzhledem k tomu, že tady mám spoustu kamarádů a chvilku jsem tady i působil, to bylo jednoduché přemýšlení,“ vysvětluje David Chuda, který už ukončil hráčskou kariéru.

  A jaké budou ambice Brodku, který v minulé sezoně skončil na 12. místě krajského přeboru?

  „Chceme v prvé řadě naplnit kádr do počtu šestnáct hráčů a dva brankáři. Další ambicí je, abychom se tady třikrát týdně potkávali ve vysokém počtu na tréninku. Až pak řešíme výsledky,“ nastínil David Chuda.

  „Vím, že to je nezvyklé, dětské pojetí fotbalu, ale my tady v Brodku opravdu napřed potřebujeme začít trénovat, pak teprve mohou přijít výsledky,“ má jasno mladý kouč.

  O umístění po konci sezony se zatím bavit nechtěl. „Jestli chceme být ve středu tabulky? O.K., to by bylo fajn,“ uzavřel.

  FK Brodek u Přerova - Sokol Bělotín - 1:3 (1:2)

  Branky: Alf. Složil – Sencovici, Vyka, Zagol.

  Brodek u Přerova: Bělík – J. Kudlička, - Nezval, J. Dressler (60. T. Heger), Zedek – Z. Kudlička – P. Bundil, Šebesta, Alf. Složil (70. Alb. Složil), Krátký – T. Kytlica (60. Šarman). Trenér: David Chuda.

  Editace: Radek Vojtek

  Zdroj: Přerovský deník
  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s novym trenérem A týmu Davidem Chudou - Letní příprava 2022

  15.7.2022

  Máme před sebou téměř celou letní přípravu, která odstartovala 11.7. Odehráno je první přípravné utkání (pozn. red. výhra 2:1 nad Kostelcem) a několik dalších je ještě naplánováno. Samozřejmě je ještě hodně brzy něco hodnotit, ale jak jsi spokojen s dosavadním průběhem přípravy a s prvním zápasem?

  Jsem zatím docela spokojený. Na prvním tréninku se nás sešlo 21, což ukazuje, že kluci mají zájem se o místo v týmu poprat. Je to samozřejmě dáno i tím, že jsme do přípravy pozvali některé dorostence z Přerova, kteří perfektně tým doplnili a na tréninku se tedy může pracovat v takových intenzitách, v jakých by se mělo. Dorostenci samozřejmě brzy naskočí na začátek přípravy U19 ve svém mateřském klubu a pak se začne lámat chleba. Pokud kluci udrží tréninkovou docházku, a to je pro náš trenérský tým hlavní úkol, pak se o fotbal v Brodku není třeba bát. Hráči zde mají v pohodě na krajský přebor.
  tomu prvnímu přípravnému utkání. Směrem dopředu jsme hráli velmi dobře. Vypracovali jsme si šance po hezkých akcích. Byli jsme na tom lépe kombinačně i v nasazení a rychlosti. Špatně jsme však hráli směrem dozadu, vázla nám organizace hry při bránění a náš presink byl neúčinný, a proto měl i soupeř nějaké šance. Nedokázali jsme včas přepínat z útočné do obranné fáze. V celkovém kontextu jsme však byli lepší a vyhráli jsme zaslouženě. V přípravě nejsou výsledky tak důležité, jako přístup a plnění daných cílů a v tomto směru jsem velmi spokojen. Kluci prokázali chuť makat pro tým.

  David_chuda1


  Přicházíš do Brodku jako nový trenér. Představ se tedy jakou máš za sebou historii, kde jsi dříve působil nebo působíš?

  Jsem odjakživa spojen s fotbalem v Přerově. Pokud jde o hráčskou kariéru tak tam jsem působil celou mládež, v mužské kategorii jsem strávil nejvíce času rovněž v Přerově, odtud jsem si občas odskočil do okolních klubů na hostování. Kromě Přerova, kde jsem zažil nejlepší hráčské časy, rád vzpomínám i na angažmá v Želatovicích a naposledy v Holešově. Po nepovedené zimní přípravě jsem však cítil, že už je čas. Roky přibývají a s mým pracovním vytížením by to již na divizi nestačilo, když tedy přišla nabídka trénovat Brodek, neváhal jsem a kariéru nejspíše ukončil.
  Pokud jde o trénování, tak od 19 let působím kde jinde než v Přerově, kde od 24 let dělám i šéftrenéra mládeže, což mě velmi naplňuje a hodlám v tom nadále pokračovat. Povedlo se nám vychovat nespočet kvalitních fotbalistů, což je myslím dobře vidět na posledních výsledcích prvního týmu. Stihl jsem si odskočit dovzdělat se na stáž do Brazílie, z čehož trenérsky čerpám doteď.

  Máš nějaký trenérský vzor a měl si třeba i nějakého oblíbeného hráče?

  Jsou trenéři, kteří jsou samozřejmě velmi kvalitní a je za nimi vidět odvedená práce. Ze světových trenérů jsou to určitě Guardiola, Klopp, u nás jako Přerovák nemohu opomenout Pavla Vrbu. Je pro mě určitě inspirací a je snem to dotáhnout tam, kam to dotáhl on. Ale nejsou to jen tito známí trenéři, chtěl bych vyzdvihnout práci všech, kteří se okolo fotbalu v nižších patrech nebo u mládeže pohybují. Je to práce k nezaplacení. Od každého trenéra, co mě vedl, jsem se něco naučil, což je super.
  Pokud jde o hráče, obdivuji každého, kdo to dotáhl na profesionální úroveň. Fotbal hraje opravdu snad každý, a projít až na vrchol je obrovsky náročné. Musíte být obrovsky kvalitní, vytrvalý, ctižádostivý a prostě musí se sejít tzv. všechno. Asi největší bůh je pro mě Messi, i když pomalu vyklízí pozice.

  David_chuda6


  Kádr je samozřejmě ještě otevřenou záležitostí, ale asi máš představu, na kterých postech by si chtěl posílit a kde by bylo potřeba doplnit?

  Nejde tak úplně o posílení v rámci postů, my potřebujeme mít v Brodku 16+2 hráčů, kteří budou chodit pravidelně 3x týdně trénovat. Potom se kluci budou zlepšovat a přijdou i zlepšené výsledky. Ale aby to nevyznělo alibisticky, tým bude oproti minulé sezóně hodně odlišný. Z různých důvodů skončilo 9 hráčů, a proto je obměna nevyhnutelná. V podstatě každý den již několik týdnů neustále řešíme příchody různých hráčů. Jsem rád, že se nám pravděpodobně vrátí zpět několik důležitých kluků, kteří dříve v Brodku působili a mají ke klubu vztah. Dále je pro nás extrémně důležitá spolupráce s Přerovem, odkud přijdou mladí hráči, se kterými jsem pracoval již v mládeži. Znovu opakuji, pokud bude vysoká tréninková účast, zapracujeme na kondici a taktice, tak není třeba mít z krajského přeboru strach.

  A tým je přihlášen i do krajského poháru.
  Původně to měla být určitá součást přípravy, ale hrát se bude až později.

  Očekával jsem, že pohár se bude hrát již od letních měsíců, a proto také měl být součástí přípravy, bohužel se začíná až někdy v říjnu. Pohár je krátkodobá soutěž a dá se v ní uspět i proti silnějším soupeřům. Pro nás však bude prioritou, aby v něm nastoupili i hráči, kteří nedostanou tolik prostoru v utkáních krajského přeboru.

  David_chuda3

  Celkově tým v létě odehraje pět přípravných utkání. Jak je nastavená frekvence treninků a s jak širokým kádrem by si ideálně chtěl vstupovat do nového ročníku?

  Budeme trénovat 3x týdně a k tomu 2x utkání (středa, víkend). Bude to náročné. Hodně, ale už z prvních tréninků vidím, že se kluci chtějí zlepšovat a pracovat na sobě. Po prvních dvou týdnech již zvolníme (co se týče četnosti utkání) a přejdeme do módů 3x týdně trénink, víkendové utkání. Chtěl bych mít 16 hráčů a 2 brankáře, to je naprosto dostačující. Trénovat budeme tvrdě a intenzivně. Na tom mám postavený „svůj“ fotbal. V případě početního problému si lze vypomoci kluky z béčka, koukal jsem na soupisku a je tam hodně kvalitních fotbalistů.

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Hattrick 45letého stopera? Rozhodčí mi začali vykat, směje se Albert Složil

  29.4.2022

  Hattrick stopera? I na okresní úrovni nevídaná věc. Co jinde jen tak nezažijete, bylo k vidění v neděli v Brodku u Přerova. První gólová hlavička po rohu za stavu 1:1. Pak inkasovaný úder loktem do hlavy, nepřerušená hra a srovnání soupeře z Bochoře na 2:2. To domácího obránce vyprovokovalo k završení střeleckého koncertu. Dorážka po standardce a poté další gólová hlavička znamenaly výhru 4:2! Autor téhle parády? Pětačtyřicetiletý Albert Složil.

  As41

  Brodecký patriot, který nikdy nehrál za jiný tým, místopředseda klubu a ve stoperské dvojici parťák jen o trošku zkušenějšího, 57letého, Ivo Horáka. „Kariéru mám ještě před sebou,“ směje se Kanonýr Deníku na Přerovsku za uplynulý víkend Albert Složil.

  Předpokládám, že z pozice stopera to byl asi váš první hattrick, na který jste si musel chvilku počkat, že?

  Ano. A ve svých 45 letech si nepamatuji, kdy naposledy jsem vůbec nějaký hattrick dával. Ale mám další perličku. Shodou okolností jsme o týden dříve hráli v Hranicích s Duklou. Za stavu 1:0 jsme kopali opět roh. Já jsem jen tak prohodil, že jdu dát gól. Jejich útočník mi nevěřil a smál se. Tak jsem mu řekl, ať se vsadíme, tak jsme se vsadili o pivo. A já ten gól fakt dal. Tak mi poděkoval. Na druhou stranu musím říct, že to byl asi jeho nejrychlejší úprk ze hřiště. Ani mi nepodal ruku a aby ušetřil za jedno pivo, tak zmizel (směje se). Byl hodně brzo doma na večeři.

  Stopera hrajete odjakživa?

  Když jsem byl mladý a běhavý, tak jsem hrál ze střední zálohy a i v útoku. Co jsem zestárl a ztratil rychlost, hraji se svým kolegou Ivošem Horákem, je mu 57 let, stoperskou dvojici. Takže kariéru mám ještě před sebou (usmívá se).

  As3

  A vzpomenete si na nejdůležitější nebo nejkrásnější svůj gól?

  Spíš naopak. To pořád vzpomíná můj otec. Když jsme ještě hráli I. B třídu v Opatovicích, vyhráli jsme tam 1:0 a já jsem dal gól zády. Při rohu jsem se otáčel, balon mě trefil do zad a zapadlo to za tyčku. Škaredější gól jsem snad ani neviděl (směje se).

  Takže jste spíš sváteční střelec?

  V posledních dvaceti letech určitě. Ale když jsem hrával v útoku, góly jsem samozřejmě dával.

  As5

  Jestli se nepletu, strávil jste celou kariéru v jednom klubu, je to tak?

  Ano, jsem takový brodecký matador.

  To jste velký patriot. Nikdy nebylo ve hře nějaké jiné angažmá?

  Zkoušel jsem to v rámci žáků a dorostu, když se hrávaly výběry okresů, tam jsem figuroval. Nikdy mě to ale nelákalo, jít jinam. Věděl jsem, že chci studovat střední a potom vysokou školu. Fotbal jsem neměl jako prioritu. V Brodku byla vždycky dobrá parta, super hřiště a krásné zázemí. Nebyl důvod to jakkoliv měnit.

  Fotbalistů Složilů je ale v Brodku u Přerova více, že?

  Ano, můj brácha Alfréd Složil dává góly za Brodek v krajském přeboru. Je o osmnáct let mladší, ten má ještě opravdu kariéru před sebou. Syn Albert Složil junior teď trénuje a hraje za mladší přípravku v HFK Olomouc.

  As6

  Proč zrovna HFK Olomouc? Co Přerov nebo Sigma?

  V podstatě začínal na Sigmě ve čtyřech a půl letech v rámci pohybové školičky. Máme práci, která nás směřuje spíše do Olomouce než do Přerova. V Sigmě strávil téměř tři roky. Dělá ale i ostatní sporty a Sigma je v tomhle relativně tvrdá. Malý kluk, který má sedm roků se musí rozhodnout, jestli chce dělat jenom fotbal, nebo i něco dalšího. Pokud chce dělat více sportů, není už místo na Sigmě. V podstatě i na doporučení sigmáckých trenérů jsme šli na HFK, kde dělají mládež dobře, mají dobré zázemí. Syn je spokojený.

  Tatínka byste vlastně mohl dělat i některým spoluhráčům. Jak to vypadá v kabině brodeckého béčka?

  Musím říct, že jsem si uvědomil, že jsem fakt starý, když mi rozhodčí při udělování žluté karty začínají vykat. To je jedna věc (směje se). V kabině nicméně máme mix starších a mladých hráčů. Je pravda, že mě ten hattrick i rozhodující gól v Hranicích stál několik plat piv. Tradice se nemění.

  As1

  Jste také místopředsedou klubu. Jak to zvládáte a co vše máte na starosti?

  Zvládat se to dá. V klubu pomáhám trenérovi s mladšími žáky, kde ještě hraje moje dcera. Mám na starosti i rozvoj FK Brodek u Přerova. Teď třeba čekáme v následujících dnech na potvrzení udělení dotace pro vybudování hřiště s umělou trávou a vedle něj multifunkčního hřiště.

  Jaké tedy má ambice brodecký fotbalový klub?

  Když začnu áčkem, tak udržet krajský přebor. Trenéři nám oznámili, že chtějí opustit po osmi letech kormidlo v FK Brodek. Myslím, že je to i v hodné vzhledem k okysličení týmu. Prioritou číslo dvě je postup s B-týmem. Každou sezonu se motáme mezi prvním a druhým místem a každou sezonu nám to uteče o jeden bod, nebo o covid. Chtěli bychom okresní přebor vyzkoušet, stáhnout dorostence, které máme rozesety po různých mužstvech, a B-tým podpořit. Ti, co na to budou mít, můžou poskočit do áčka. No a s mladšími a staršími žáky, které chceme příští rok přihlásit, se chceme bavit fotbalem. Myslím, že i to multifunkční hřiště nám může dopomoci k tomu, aby se děcka zase vrátila k pohybu. To jsou velké ambice v rámci mládeže. Trénuje nám taky přes dvacet dětí ve starší a mladší přípravce. Odstartovali jsme to před dvěma lety a teď malošci začínají hrát a vyhrávat v některých turnajích. Máme taky nově spravené šatny, které mají úroveň, příjemnou hospůdku, kde se o víkendech griluje. Můžeme vybudovat hezký areál, kde se bude hrát dobrý fotbal a děti to bude bavit.

  Editace: Radek Vojtek

  Zdroj: Přerovský deník
  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

Starší »

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

int(1)

Novinky

 • Aktuálně se hraje

  11.6.2024

  15-6

  Pronajem-hospoda-na-hristi
   

  Skolicka-fk2

 • Rozpis - Jaro 2024

  3.4.2024

  Rozpis-jaro-2024

 • Rezervace Multifunkčního hřiště

  22.5.2023

  Rezervace Multifunkčního hřiště s UT je možná
  po domluvě se správcem
  p. Františkem Kovářem na tel. 606 172 177.

  Více info v sekci Hřiště UMT.

Nové články v sekci Novinky

Aktualizována sekce

Novinky!