int(1)

Novinky

 • Hattrick 45letého stopera? Rozhodčí mi začali vykat, směje se Albert Složil

  29.4.2022

  Hattrick stopera? I na okresní úrovni nevídaná věc. Co jinde jen tak nezažijete, bylo k vidění v neděli v Brodku u Přerova. První gólová hlavička po rohu za stavu 1:1. Pak inkasovaný úder loktem do hlavy, nepřerušená hra a srovnání soupeře z Bochoře na 2:2. To domácího obránce vyprovokovalo k završení střeleckého koncertu. Dorážka po standardce a poté další gólová hlavička znamenaly výhru 4:2! Autor téhle parády? Pětačtyřicetiletý Albert Složil.

  As41

  Brodecký patriot, který nikdy nehrál za jiný tým, místopředseda klubu a ve stoperské dvojici parťák jen o trošku zkušenějšího, 57letého, Ivo Horáka. „Kariéru mám ještě před sebou,“ směje se Kanonýr Deníku na Přerovsku za uplynulý víkend Albert Složil.

  Předpokládám, že z pozice stopera to byl asi váš první hattrick, na který jste si musel chvilku počkat, že?

  Ano. A ve svých 45 letech si nepamatuji, kdy naposledy jsem vůbec nějaký hattrick dával. Ale mám další perličku. Shodou okolností jsme o týden dříve hráli v Hranicích s Duklou. Za stavu 1:0 jsme kopali opět roh. Já jsem jen tak prohodil, že jdu dát gól. Jejich útočník mi nevěřil a smál se. Tak jsem mu řekl, ať se vsadíme, tak jsme se vsadili o pivo. A já ten gól fakt dal. Tak mi poděkoval. Na druhou stranu musím říct, že to byl asi jeho nejrychlejší úprk ze hřiště. Ani mi nepodal ruku a aby ušetřil za jedno pivo, tak zmizel (směje se). Byl hodně brzo doma na večeři.

  Stopera hrajete odjakživa?

  Když jsem byl mladý a běhavý, tak jsem hrál ze střední zálohy a i v útoku. Co jsem zestárl a ztratil rychlost, hraji se svým kolegou Ivošem Horákem, je mu 57 let, stoperskou dvojici. Takže kariéru mám ještě před sebou (usmívá se).

  As3

  A vzpomenete si na nejdůležitější nebo nejkrásnější svůj gól?

  Spíš naopak. To pořád vzpomíná můj otec. Když jsme ještě hráli I. B třídu v Opatovicích, vyhráli jsme tam 1:0 a já jsem dal gól zády. Při rohu jsem se otáčel, balon mě trefil do zad a zapadlo to za tyčku. Škaredější gól jsem snad ani neviděl (směje se).

  Takže jste spíš sváteční střelec?

  V posledních dvaceti letech určitě. Ale když jsem hrával v útoku, góly jsem samozřejmě dával.

  As5

  Jestli se nepletu, strávil jste celou kariéru v jednom klubu, je to tak?

  Ano, jsem takový brodecký matador.

  To jste velký patriot. Nikdy nebylo ve hře nějaké jiné angažmá?

  Zkoušel jsem to v rámci žáků a dorostu, když se hrávaly výběry okresů, tam jsem figuroval. Nikdy mě to ale nelákalo, jít jinam. Věděl jsem, že chci studovat střední a potom vysokou školu. Fotbal jsem neměl jako prioritu. V Brodku byla vždycky dobrá parta, super hřiště a krásné zázemí. Nebyl důvod to jakkoliv měnit.

  Fotbalistů Složilů je ale v Brodku u Přerova více, že?

  Ano, můj brácha Alfréd Složil dává góly za Brodek v krajském přeboru. Je o osmnáct let mladší, ten má ještě opravdu kariéru před sebou. Syn Albert Složil junior teď trénuje a hraje za mladší přípravku v HFK Olomouc.

  As6

  Proč zrovna HFK Olomouc? Co Přerov nebo Sigma?

  V podstatě začínal na Sigmě ve čtyřech a půl letech v rámci pohybové školičky. Máme práci, která nás směřuje spíše do Olomouce než do Přerova. V Sigmě strávil téměř tři roky. Dělá ale i ostatní sporty a Sigma je v tomhle relativně tvrdá. Malý kluk, který má sedm roků se musí rozhodnout, jestli chce dělat jenom fotbal, nebo i něco dalšího. Pokud chce dělat více sportů, není už místo na Sigmě. V podstatě i na doporučení sigmáckých trenérů jsme šli na HFK, kde dělají mládež dobře, mají dobré zázemí. Syn je spokojený.

  Tatínka byste vlastně mohl dělat i některým spoluhráčům. Jak to vypadá v kabině brodeckého béčka?

  Musím říct, že jsem si uvědomil, že jsem fakt starý, když mi rozhodčí při udělování žluté karty začínají vykat. To je jedna věc (směje se). V kabině nicméně máme mix starších a mladých hráčů. Je pravda, že mě ten hattrick i rozhodující gól v Hranicích stál několik plat piv. Tradice se nemění.

  As1

  Jste také místopředsedou klubu. Jak to zvládáte a co vše máte na starosti?

  Zvládat se to dá. V klubu pomáhám trenérovi s mladšími žáky, kde ještě hraje moje dcera. Mám na starosti i rozvoj FK Brodek u Přerova. Teď třeba čekáme v následujících dnech na potvrzení udělení dotace pro vybudování hřiště s umělou trávou a vedle něj multifunkčního hřiště.

  Jaké tedy má ambice brodecký fotbalový klub?

  Když začnu áčkem, tak udržet krajský přebor. Trenéři nám oznámili, že chtějí opustit po osmi letech kormidlo v FK Brodek. Myslím, že je to i v hodné vzhledem k okysličení týmu. Prioritou číslo dvě je postup s B-týmem. Každou sezonu se motáme mezi prvním a druhým místem a každou sezonu nám to uteče o jeden bod, nebo o covid. Chtěli bychom okresní přebor vyzkoušet, stáhnout dorostence, které máme rozesety po různých mužstvech, a B-tým podpořit. Ti, co na to budou mít, můžou poskočit do áčka. No a s mladšími a staršími žáky, které chceme příští rok přihlásit, se chceme bavit fotbalem. Myslím, že i to multifunkční hřiště nám může dopomoci k tomu, aby se děcka zase vrátila k pohybu. To jsou velké ambice v rámci mládeže. Trénuje nám taky přes dvacet dětí ve starší a mladší přípravce. Odstartovali jsme to před dvěma lety a teď malošci začínají hrát a vyhrávat v některých turnajích. Máme taky nově spravené šatny, které mají úroveň, příjemnou hospůdku, kde se o víkendech griluje. Můžeme vybudovat hezký areál, kde se bude hrát dobrý fotbal a děti to bude bavit.

  Editace: Radek Vojtek

  Zdroj: Přerovský deník
  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s trenérem A týmu Tomášem Martinkem - Zimní příprava 2022

  23.1.2022

  A tým začal v polovině ledna zimní přípravu. Jaké jsou novinky, změny (příchody/odchody) v kádru?

  Po zhruba měsíci a půl přestávky jsme se sešli pro fotbalisty na ne zrovna oblíbené zimní přípravě, kde kluci dostávají do těla. Je to ovšem potřeba, protože se z toho potom čerpá celý rok a musíme být dobře nachystaní, abychom byli připraveni na souboje o záchranu. Zatím se do přípravy zapojil Tomáš Jaich (1. FC Viktorie Přerov, 1. FC Slovácko U21), dále také pár dalších nováčků a intenzivně sháníme brankáře.

   

  Jaká bude náplň zimní přípravy? Bude probíhat v místních podmínkách?

  Ano, v místních podmínkách. Využijeme hřiště s umělou trávou v Citově a místní posilovnu. Domluveno je pak celkem sedm přípravných utkání na umělkách v Holici, Lipníku a Prostějově.

   

  Aktuálně kádr tlačí bota na postu brankáře. Jak to vypadá s jeho řešením?

  Máme v hledáčku pět brankářů. Dva trénují přímo s námi, dva zatím zahájili přípravu v mateřských klubech a jeden zatím nestíhá kvůli pracovním povinnostem.

   

  Celkem bude sehráno v přípravě 7 zápasů. Jarní část zahájíme 20.3. domácím zápasem proti Želatovicím. Jaké máš očekávání směrem ke startu a průběhu jara?

  V přípravných zápasech si určitě vyzkoušíme různé varianty a určité další věci. Základem je dobře potrénovat. To znamená že kluci absolvují co největší porci tréninků. Poté už to bude hlavně na nich. Bude také duležité dobře vstoupit do jarní části sezony a získat co nejvíce bodů, aby jsme se rychle dostali do středu tabulky.

   

  Autor článku: Radek Vojtek
  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • A tým FK Brodek u Přerova zahájil přípravu

  12.1.2022

  A tým po vánoční přestávce v úterý 11.1. 2022 zahájil přípravu. V týmu dojde i k několika změnám.

  Dsc09720

  Jak už bylo avizováno, do společné přípravy se s týmem zapojilo několik nových posil. Není vyloučeno, že už na dalším tréninku ve čtvrtek se objeví i další nové tváře.

  "Pracujeme nonstop a rozjednáno je toho více, ale dokud nejsou věci dotaženy papírově, samozřejmě ještě nemůžeme být konkrétní." řekl trenér A týmu FK Brodek u Přerova Tomáš Martinek.

  Hráči měli první sraz v úterý v 17:30 hod. a čekal je výběh do Citova a trénink na místní umělce.

  Úvodní den přípravy neabsolvoval tým ještě úplně kompletní. Chybělo několik hráčů pro zranění nebo z důvodů pracovních povinností.

  Tréninkové jednotky v zimní přípravě budou probííhat třikrát týdně a to v úterý, čtvrtek a pátek od 17:30 hod.


  Aktuální kádr pro úvod zimní přípravy:

  Brankáři: bude doplněno

  Obránci: bude doplněno

  Záložníci: bude doplněno

  Útočníci: bude doplněno


   

  A tým v rámci přípravy čekají kvalitní soupeři včetně divizních celků nebo 1.SK Prostějov U19. Zápasový program se v průběhu zimy ještě může měnit.


  Program přípravy:

  30. ledna: FK Brodek u Přerova FC Beňov (?? hod., UmTra Lipník)

  5. února: FK Brodek u PřerovaFK Nové Sady (15 hod., UmTra Holice)

  13. února: FK Brodek u Přerova – 1.SK Prostějov U19 (14 hod., UmTra Holice)

  19. února: FK Brodek u PřerovaFK Spartak Lipník n/Bečvou (15 hod., UmTra Lipník)

  26. února: FK Brodek u PřerovaSK Chválkovice (17 hod., UmTra Holice)

  5./6.března: FK Brodek u PřerovaTJ Sokol Dub n/Moravou (?? hod., UmTra Holice)

  13. března: FK Brodek u PřerovaFK Hlubočky (17 hod., UmTra Holice)

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

   

 • Rozhovor s trenérem A týmu Tomášem Martinkem - Hodnocení podzimu 2021

  15.12.2021

  Máme za sebou konec podzimní části. Jak hodnotíš její průběh? Občas dokázal tým podat kvalitní výkony, ale pak přišly třeba i zbytečné domácí ztráty bodů. Čím to?

  Konečně můžeme hodnotit odehranou kompletní podzimní část. Je pravda, že naše výkony byly jako na houpačce. Dokázali jsme potrápit mužstva z horní poloviny tabulky a naopak prohrát se slabšími týmy, např. doma s Dolany.

  Tm1

  Vidíš posun i třeba co se týče zkušeností, když krajský přebor hrajete už druhou sezonu?

  Určitě ano. Přivedli jsme v létě jak zkušené tak i mladé hráče, kteří doplnili kádr. Bohužel se nám letos nevyhýbaly problémy se zraněními a stalo se, že jsme museli oslovit i kluky z béčka.

  Když jsme se spolu bavili před začátkem sezony, říkal si, že ideální by bylo hrát klidný střed tabulky. To se úplně nepovedlo z vícero důvodů. Zkus je prosím nastínit.

  To je pravda. Po dobrém vstupu do sezony tomu i vše naznačovalo. Proto nás musí mrzet prohra už se zmíněnými Dolany a taktéž určitě prohra v Litovli a to je šest bodů, které by nás do středu tabulky vyšvihly.


  Nakonec je to po polovině sezony 14. místo, které přeci jen navozuje myšlenku se starostmi o záchranu. Jak tedy co nejrychleji do klidnějších pater tabulky?

  Samozřejmě bude důležité dobře se připravit na jaro, odtrénovat co nejvíce tréninkových jednotek a hlavně být zdraví. Musíme jít zápas od zápasu a zvládnout utkání s mužstvy, které budou v tabulce kolem nás a znovu potrápit soupeře, kteří budou bojovat o postup.

  Kdy startuje zimní příprava a jakou bude probíhat formou?

  Začátkem ledna se začneme připravovat na jarní sezonu. Budeme trénovat 3x týdně plus víkendový zápas. Trénovat budeme v místních podmínkách, čili umělka v Citově, posilovna v Brodku a využijeme okolní stezky. Zápasy by měly probíhat v Holici.

  Tm3

  Bude se v zimě pracovat i na posílení stávajícího kádru?

  Posílení mužstva není úplnou prioritou. Když kluci pořádně potrénují, tak i se současným kádrem můžeme hrát to jenž jsme si stanovili na začátku sezony. Na jednom místě ovšem určitě řešit posílení bude nutné. A to je místo brankáře. Ondra Běhalík si bohužel v posledním utkání vážně poranil koleno. Ale samozřejmě když by se podařilo sehnat nějaké další hráče, tak to jenom pomůže zdravé konkurenci v týmu.

   

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

   

 • Rozhovor s kapitánem A týmu Ondřejem Bučkem - Herně jsme se většině soupeřů vyrovnali

  10.12.2021

  Ahoj Ondro. Nejdříve trochu zeširoka. V létě jsi přišel do Brodku, kde kdysi tvá fotbalová kariéra začínala. Jak se věci udály, že jsi zpět?

  Ahoj. Mé hostování v Brodku se událo tak, že Jiří Olšanský mi zavolal ohledně Luboše Horky a zeptal se také, jak to vypadá se mnou. Tou dobou jsme s přítelkyní byli v očekávání a začal jsem s rekonstrukcí domu a přemýšlel jsem, že bych šel hrát trochu nižší soutěž, abych byl více doma a mohl zařizovat potřebné. Na Brodek jsem se chodil dívat a mám to kousek, takže to byla první a jasná volba.

  Buca1

  Podzimní část sezony je dohrána a aktuální postavení v tabulce asi odpovídá jejímu průběhu.Povedly se dobré zápasy,jindy ovšem přišla zbytečná ztráta bodů. Co musí nastat, aby se mužstvo přesunulo do klidnějších vod tabulky a nemělo na jaře problémy se záchranou?

  Pro mne je naše postavení v tabulce trošku zklamání, protože v Brodku je dobrý kolektiv a myslím si, že i po fotbalové stránce dobří hráči. Proto to zklamání, že se pohybujeme takto dole. Můj názor na odehrané zápasy je, že nás nikdo nepřehrál, až na zápas v Mohelnici. Tam nám to opravdu nevyšlo. Jinak jsme se herně soupům vyrovnali a kolikrát byli i lepší. Abychom se posunuli do klidných vod tabulky, tak se musíme scházet v co největším počtu na tréninku a nacvičit určité herní situace, kde to není ideální a hlavně být všichni zdraví. Ideální by bylo také angažovat druhého golmana a dva, tři hráče do pole.

  Co fanoušci? V Brodku bývají dobré fotbalové návštěvy. Jak to vnímáš?

  Fanoušci v Brodku jsou super a jsem moc rád, že chodí v hojném počtu. Jenom mě právě mrzí, že některé zápasy doma jsme měli hrát hlavně pro ně a trošku k tomu jinak přistoupit.

  Jaký ty osobně vidíš rozdíl v divizi, kterou si ještě na jaře hrál za 1.HFK Olomouc a mezi krajským přeborem?

  Rozdíl divize a krajského přeboru není úplně tak markantní. V dost utkáních je to podobné. Když můžu porovnat některé zápasy divize jsou opravdu srovnatelné s krajským přeborem, ale co se týče trénování a základny hráčů, v tom je to velký rozdíl. Divizní a krajská města mají větší možnosti z čeho brát.


  Zimní příprava bude startovat v půli ledna. Budeš se ale průběžně udržovat v kondici i individuálně? Chodíš třeba běhat, hraješ malý fotbal?

  V zimním období je to trošku těžší vzhledem k mému pracovnímu vytížení, ale když mi to čas dovolí, chodím hrát malý fotbal nebo se účastním halových turnajů. Tudíž se pořád nějak udržuji.

  Buca3


  Občas se zapojuješ do tréninkového procesu a děláš spoluhráčům rozcvičky. Lákalo by tě po aktivní kariéře trénovat?

  Ano snažím se trenérovi pomáhat, když potřebuje. A budu jen rád, když mi dovolí se zapojit ještě více a zkusit si třeba vést nějaký trénink. Po konci aktivní kariéry bych chtěl určitě trénovat.

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s trenérem A týmu Tomášem Martinkem - Letní příprava, začátek nové sezony 2021/2022

  31.7.2021

  Máme za sebou letní přípravu. Proběhlo několik přípravných utkání.
  Jak jsi spokojen s letní přípravou? A odpovídala představám?

  Ano po dlouhé době nám bylo umožněno trénovat a připravovat se na novou sezonu. Odehráli jsme čtyři připravné utkání každé
  v jiné sestavě
  převážně z důvodů dovolených a ruzných drobných zranění. Musím přiznat, že spokojený s přípravou úplně nejsem. Spokojen budu, až na většině treninků budeme trénovat všichni.

  Výsledkově se příprava povedla s působivým skore 30:9 a poslední zápas proti Dubu i s čistým kontem. Nutno dodat, že většinou ale se soupeři z nižší soutěže.
  V sobotu příjde již ostrý start Krajského přeboru. První kolo zahájíte v Želatovicích.
  Jak jste tedy na tohoto soupeře připraveni?

  Přípravné utkání jsme sice odehráli s mužstvy z nižších soutěží, ovšem alespoň jsme si mohli něco vyzkoušet. Tomu odpovídá
  i skore, kdy jsme vstřelil
  i tolik gólů. Ale je pravda, že teprve v sobotu se ukáže, jak na tom jsme. Bude to pro nás těžké, protože nebudeme úplně kompletní.

  Ač se minulá sezona opět nedohrála, k určitým změnám docházelo. Jaké změny to tedy jsou? Příchody/odchody?

  Ano ke změnám došlo. Do Přerova odešli Omelka a Kocian, ale můžu říci, že se je nám podařilo nahradit, když k nám přišli
  z HFK
  Olomouc Buček, Horka a Drábek. Z Přerova poté Nezval a dále se vrátil z hostování Mádr.

  Co marodka a zranění?

  Je na klucích vidět, že dělší dobu skoro nic nedělali. Během přípravy jsme měli problémy se zraněnými třísly - bratři Bundilové,
  s kolenem má problémy Horka a s kotníkem Chytil a Zedek.

  Po neúplném loňském podzimu se mužstvo pohybovalo spíše v druhé polovině tabulky. Jaké jsou očekávání směrem k letošní sezoně? A jaké by bylo ideální umístění po podzimu?

  Dlouho jsme si na soutěž zvykali. Dostávali jsme zbytečně hodně branek, nemohli si zvyknout na rychlejší tempo a opravdu kvalitnější soupeře. Věřím, že jakmile budeme mít mužstvo komplet pohromadě, tak budeme hrát dobrou a důstojnou roli
  a pohybovat se
  v lepšímu středu tabulky. Samozřejmě bych se nebránil tomu, abychom se pohybovali co nejvýše.

   Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Muži „A“ startují sezonu v Želatovicích

  30.7.2021

  _dsc0209-edit

  Téměř desetiměsíční pauza bez mistrovského utkání je u konce. První tým FK Brodek v sobotu zahájí novou sezonu v Krajském přeboru utkáním na hřišti Želatovic.

  Týmy od třetí ligy níže od října nehrály zápas o body, když minulou sezonu nejprve přerušil a následně i ukončil covid-19. Maratón přípravných zápasů teď konečně nahrazují opravdová ostrá utkání.

  „Samozřejmě se těšíme a věříme, že sezonu dobře rozehrajeme. Přestávka už byla hrozně dlouhá,“ řekl trenér áčka Tomáš Martinek, který však zatím nemá po ruce úplně kompletní mužstvo a kratší či delší dobu mu v přípravě scházeli někteří zranění. Ovšem dobrou zprávou je to, že dva hráči se naopak po zranění vrací.

  FK Brodek „A“ začíná v sobotu odpoledne v Želatovicích a doma se poprvé představí příští neděli od 17:00 v zápase proti SK Lipová.

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

   

 • Rozhovor s kapitánem A týmu Janem Omelkou ohledně podzimní části KP

  29.10.2020

  Přinášíme Vám aktuální rozhovor ohledně podzimní části

  sezony krajského přeboru s kapitánem A týmu Janem Omelkou.

   

  Jak hodnotíš dosavadní průběh podzimu? Odehráno je 10 kol a po počáteční adaptaci na vyšší soutěž se tým slušně rozjel, ovšem poslední zápas před nucenou pauzou moc nevyšel.

  Myslím, že dosavadní průběh můžeme hodnotit vcelku pozitivně. Pro nás bylo těžký prvních 4-5 kol, kdy jsme si potřebovali zvyknout na vyšší soutěž a tomu i odpovídaly výsledky,
  kdy jsme třeba nehráli špatně, ale nakonec jsme ten zápas prohráli naší nezkušeností. Po těch prvních kolech jsme se adaptovali, zařadili vyšší rychlost a udělali nějakou šňůru, kdy se nám dařilo a vyhrávali jsme i v penaltových rozstřelech. Bohužel pak přišel poslední zápas s Medlovem, který nám absolutně nevyšel a tím jsme celou tu bodovou šňůru tak trošku znehodnotili.
  Možná nakonec dobře, že na ten poslední zápas nemohli fanoušci. (hořký úsměv)
  Zisk
  12 bodů není úplně špatný, ale určitě jsme těch bodů mohli vybojovat více.

  Jaké jsou tedy ambice? Kde byste chtěli v tabulce ideálně přezimovat?

  Cíl je jednoznačný a tím je záchrana v soutěži, samozřejmě bychom chtěli hrát na co nejvyšších příčkách v tabulce,
  ale to se všechno odvíjí od vlastních výsledků a také podle toho jak budou hrát a jak se bude dařit ostatním mužstvům.

  Soutěž je aktuálně přerušena. Očekávali jste, že k přerušení dojde?

  Nemůžu úplně mluvit za ostatní kluky, ale když se pomalu zvyšoval počet nakažených lidí a přicházela různá omezení,
  tak už jsme v šatně probírali že by se to mohlo opět přerušit a bohužel se tak opravdu stalo.

  Jak probíhá aktuálně příprava, treninky?

  Trénovat dohromady se nemůže, takže se musíme udržovat v kondici každý sám.

  Očekáváš restart sezony s ukončením nouzového stavu nebo bude nouzový stav prodloužen, či se podzimní část předčasně ukončí?

  Osobně si myslím, že podzim už se nedohraje v termínu a zápasy se budou přesouvat do jarní sezony. Ovšem necháme se překvapit – naše vláda určitě dojde zase s nějakou překvapivou variantou řešení.

  Autor článku: Radek Vojtek

   

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s trenérem A týmu Tomášem Martinkem ohledně podzimní části KP

  27.10.2020

  Přinášíme Vám aktuální rozhovor ohledně podzimní části

  sezony krajského přeboru s trenérem A týmu Tomášem Martinkem.

  Jak hodnotíš dosavadní průběh podzimu? Odehráno je 10 kol a po počáteční adaptaci na vyšší soutěž se tým slušně rozjel, ovšem poslední zápas před nucenou pauzou moc nevyšel.


  Máš naprostou pravdu. Po špatném začátku jsme se dali dohromady a začli sbírat důležité body. Kluci začli hrát to co po nich vyžadujeme a výsledky se dostavily. Poslední zápas s Medlovem nám bohužel hrubě nevyšel. Soupeř hrál velmi dobře a navíc do čeho kopli, tak jim tam spadlo.

  Jaké jsou tedy ambice? Kde byste chtěli v tabulce ideálně přezimovat, když by se podzim dohrál?

  Ambice jsou skromné a totiž hrát v klidu střed tabulky s dostatečným náskokem na sestup. A idealní by samozřejmě bylo být do pátého místa.


  Soutěž je aktuálně přerušena. Očekávali jste, že k přerušení dojde?


  Na začátku sezony mě to vůbec nenapadlo, ale tím že nakažených je čím dál více tak se to dalo čekat.

  Jak probíhá aktuálně příprava, treninky?


  Zatím pouze individualní formou.

  Očekáváš restart sezony s ukončením nouzového stavu nebo bude nouzový stav prodloužen, či se podzimní část předčasně ukončí?


  Muj názor je, že už se nezačne. Do konce roku není moc času takže i kdyby se začalo, tak to dohrát nestihneme. Ovšem o tom jak to celé bude rozhodne fotbalový svazu a nám nezbyde nic jiného než respektovat jejich rozhodnutí.

   

  Autor článku: Radek Vojtek

   

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

   

 • Fotbalová ikona Petr Vojáček oslavila jubileum. Je potřeba být optimista, říká

  23.10.2020

  ODKAZ na článek v Přerovském deníku ZDE

  Pan Petr Vojáček působil v 70. letech 20. století jako učitel na místní základní škole v Brodku u Přerova, souběžně nastupoval v dresu Brodku jako aktivní hráč a v neposlední řadě byl v tomto období trenerem žákovského mužstva.

  V 90. letech se do Brodku u Přerova vrátil opět jako trener. Převzal tehdy mužstvo v okresním přeboru a následně dovedl tým k postupům do I.B a I.A třídy.

  Jménem celého FK Brodek u Přerova se přidáváme ke gratulantům k životnímu jubileu pana Petra Vojáčka.

  Image001

  ROZHOVOR/ S fotbalem začínal jako žáček v Majetíně, později kopal za Brodek u Přerova. Obdivuhodnou kariéru však má pan Petr Vojáček za sebou coby trenér, kantor a bývalý ředitel základní školy U Tenisu. Svůj život zasvětil hlavně výchově mládeže, zasloužil se o vyprofilování sportovních tříd na dvou přerovských školách.

  V květnu obdržel plaketu Dr. Václava Jíry pro jedinečnou fotbalovou osobnost Olomouckého kraje. „Děti jsou v podstatě pořád stejné. Změnili jsme se především my,“ říká v rozhovoru sedmdesátiletá ikona přerovské kopané a bývalý předseda 1. FC Viktorie Přerov.

  Pane Vojáčku, v květnu jste za svou úctyhodnou práci pro fotbal obdržel plaketu Dr. Václava Jíry. Jak si vážíte podobných ocenění?

  Prostě jsem se věnoval tomu, co mě bavilo a baví dodneška. A někdo si toho všiml. Nebudu dělat přehnaně skromného člověka, měl jsem z toho samozřejmě radost. Bylo to v souvislosti s životním jubileem. Já jsem velice chtěl jako poslední svoji stopu zanechat to, aby se fotbalová škola Za mlýnem dostala tam, kde byla v devadesátých letech minulého století. A ono se to povedlo. Máme nádherné hřiště, fotbalového ředitele, fotbalového školníka, spoustu trenérů. Tetelí se tam děti od pěti, šesti let.

  Jak jste se vlastně angažoval v rozvoji přerovské fotbalové školy?

  Velmi úzce spolupracuji s panem ředitelem (Petrem Zbořilem, pozn. red.), je to můj bývalý žák. Půl roku jsem ho přesvědčoval, ať se přihlásí do konkurzu, když končila paní Přidalová. A on podlehl. Dlouho jsme spolu sedávali, vyprávěl jsem mu, co všechno jsem s fotbalem zažil. Dnes je tam, lítá, je nadšený, ve škole je klidně ještě v pět hodin večer, že tam má s někým sezení. Velice fotbalu fandí. Z toho mám radost, že se to vrátilo do důstojných podmínek. Alespoň tedy u těch nejmladších. Vůbec nechci mluvit o tom, že přejdu přes cestu a přijdu do rezavého království bývalého Spartaku Přerovské strojírny. Ale vždy se někde musí začít (usmívá se).

  Na základní škole Za mlýnem pořád působíte také aktivně?

  Našel jsem přístupové schodiště k dětem prostřednictvím školních družin. První děti se tam objevují o půl sedmé ráno. Já jsem navrhl ještě paní Přidalové, že budu chodit, vyberu ty nejživější děti, vezmu si je do tělocvičny a o tři čtvrtě na osm je přivedu, ať se jdou učit. Sáhnou si každý den na balon, kopnou si a ono je to za pět let strašně moc vidět.

  Vy ale stále taky v přerovské Viktorce trénujete mládež, je to tak?

  Učil jsem 45 let a velice jsem se tlačil k malým dětem, i když jsem se pohyboval všude možně. Jsem teď na své poslední štaci a trénuji ročník 2015 a 2016, což jsou ještě plínky. Říkáme jim benjamínci. Baví mě to.

  Možná nejlépe dokážete posoudit, jak se dnešní generace dětí odlišuje od těch předešlých.

  Děti jsou v podstatě pořád stejné. Změnili jsme se především my, protože jsme o ně dostali strach. Rozhodli jsme se o ně pečovat tak, aby z nich vyrostly osobnosti. Životní úroveň se zvýšila, což je dobře. Děti se nám ale trošičku ztrácejí u těch monitorů. Na druhou stranu, podívejte se, co dnes děcka vyvádějí na koloběžkách, na skateboardech. Máme obrovská průleziště na hřištích. Prakticky jen stačí, když se tatínek nebo maminka zhlédnou v tom, že jejich dítě sportuje. Taky dnes máme fakulty tělesné kultury. Spousta absolventů pak končí většinou ve fitkách, kde se živí, ale spousta z nich dokáže poradit, co s dítětem. To je nádherné vidět. Teď považuji za škodu umřít, protože se s nadšením dívám, kolik lidí se věnuje sportu aktivně, ale kolik jich ho i aktivně šíří. Je potřeba se na život dívat optimisticky.

  Optimisticky tedy vidíte také budoucnost fotbalu v Přerově?

  Posledních pět let života, když přijdu do hospody a sednu si ke stolu důchodců, je tam depresárium. Já to vidím úplně jinak. Úplně se zocelila škola, zateplila se, udělalo se hřiště, přichází mladí učitelé, chtějí trénovat. Divil byste se, kolik dětí, které neměly rádi studování, se tlačí k trénování. Učí se, chodí na kurzy. Je potřeba se jen podívat správným směrem. A ten funguje všude. Nepřehrabovat se ve splínu. A úplně v klidu se žije dál. Až teda teď na ty bacily (usmívá se).

  Se současnou dobou koronavirovou tedy také bojujete s pomocí pozitivní energie?

  Jasně. Velice jsem zvýšil své dávky na kole, začal jsem se učit angličtinu podle jednoho amerického programu. To je senzační. V podstatě mi chybí čas.

  Kolik kilometrů si na kole dáváte?

  Já hlavně jezdím denně. Už mám nějaké léta. Když jedu šedesát, sedmdesát, tak přijedu domů zbitý, že jsem se druhý den sotva coural. Ale i kdybych měl po večeři sednout na kolo a ujet aspoň dvacítečku, tak jedu. A mimochodem, když se jede Mamut Tour, tak vždycky stojím v Prosenicích u hospody v oranžové vestě a dělám klukům zabezpečení průjezdu křižovatkou.

   

  Perex: Radek Vojtek

  Zdroj rozhovoru: Přerovský deník

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Každý den se situace mění a je těžké něco odhadovat

  22.10.2020

  Stejně jako všude napříč celou republikou, tak i v Brodku u Přerova byl fotbal utlumen nucenou pauzou. Co bude dál se nejspíše uvidí až pode toho, jak se budou vyvíjet okolnosti okolo nouzového stavu.

  ,,Máme odehráno 10 kol v krajském přeboru a vzhledem k tomu, jak situace postupovala a nakažených přibývalo, tak se to dalo čekat. Není dovoleno se ani skupinově připravovat, takže tréninky jsou teď pro všechny hráče pouze na individuální bázi.
  Oficiálně je přerušení do 2.11., ale každý den se situace mění, tudíž těžko odhadovat, kdy se opravdu vůbec začne.
  Uvidíme tedy s čím v následujícím období příjde vláda a potažmo jak následně FAČR rozhodne a nám nezbyde nic jiného než respektovat jejich rozhodnutí.“ přiblížil trenér A týmu Tomáš Martinek.

  ,,Bylo nám řečeno, že přerušení je asi na dva týdny. Ovšem když vidím co se děje kolem, tak si myslím, že to bude na delší dobu a je dost možné, že zápasy co nám zůstaly na podzim odehrajeme až v jarní části sezony. Ovšem necháme se překvapit – naše vláda určitě příjde zase s nějakou překvapivou variantou řešení.“ dodal kapitán týmu Jan Omelka.

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

Starší »

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

int(1)

Novinky

 • Aktuálně se hraje

  20.6.2022

  Fkb_hody2022

 • Rozpis - Jaro 2022

  21.3.2022

  Rozpis-21-22-jaroii

Nové články v sekci Novinky

Aktualizována sekce

Novinky!