int(1)

Novinky

 • Rozhovor s Tomášem Martinkem - Působení v FK Brodek u Přerova

  26.7.2022

  Po více jak sedmi letech jste se s Jirkou rozhodli ukončit své trenérské angažmá v FK Brodek u Přerova. Jak v tobě toto rozhodnutí zrálo dlouho a co tě k němu vedlo?

  Bylo to moje nejdelší angažmá. Když si vzpomenu, tak asi po čtvrtém roku působení jsem se s vedením každý rok domlouval, zda jsou spokojeni a jestli mám pokračovat. Nakonec z toho bylo až neuvěřitelných sedm a půl roků. Musím přiznat, že při mém působení v Brodku mě hlavně držely výsledky, kdy jsme se pohybovali stále okolo čela tabulky a vidina postupu tudíž byla stále na dosah. Dále super chlapi ve vedení klubu, kteří mi dali prostor a dělají pro klub maximum, no a samozřejmě hráči, kterých se během mého působení vystřídalo nezpočet. Vytvořili super partu, táhli za jeden provaz a je to hlavně jejich zásluha, že se v Brodku hraje Krajský přebor.
  O ukončení angažmá jsem vedení informoval v zimě, aby měli dostatek času sehnat nového trenéra. Už jsem na sobě cítil, že klukům už nemůžu dát víc a že potřebují nový impuls.

   

  Vzpomeneš si ještě na svůj příchod do Brodku? Kdo ti tehdy dal první laso? A vůbec s jakými ambicemi jsi do Brodku přicházel a jaké jsi měl povědomí o klubu?

  Ano vzpomínám si. Bylo to v zimě, sobota dopoledne, sešlo se tam šest hráčů, keří si zahráli na zadním hřišti tři na tři v hlubokém sněhu. Během podzimní části jsem skončil v Kozlovicích a asi někdy v listopadu mě oslovil Martin Drabiščák a Jirka Olšanský s kterými jsem se dohodl.
  O klubu jsem moc nevěděl, sice jsme v Brodku chvíli předtím hráli s Kozlovicemi pohár a věděl jsem, že v minulosti za Brodek hrálo hodně hráčů z Přerova, ale to bylo do začátku asi tak vše.

  Tým se pod tvým vedením vyprofiloval do špičky I.A třídy, kdy jste hráli několik sezon až do posledních kol o postup výš. Dvakrát se skončilo na 2. místě, až se to nakonec povedlo v roce 2020 a od té doby s ve Brodku opět hraje Krajský přebor. Byla tato meta cílem?

  Ano, jak už jsem zmínil, vytvořila se výborná parta. Kluci plnili co jsme po nich vyžadovali a když byli výsledky, tak s nimi přicházela chuť trénovat a stále se zlepšovat. Moje ambice byly a jsou stále vyhrávat. Nerad prohrávám a proto mám vždy nejvyšší cíle.

  Když se za působením v Brodku ohlédneš. Je nějaké období, které ti více utkvělo v paměti a chtěl by si ho vyzdvihnout?

  Odehráli jsme spoustu vyborných, ale někdy i špatných zápasů. Samozřejmě musím zmínit domácí zápas o přímý postup se Všechovicemi. Ten zápas měl všechno. Diváckou kulisu, padaly góly, bylo se opravdu na co dívat a i když jsme zápas prohráli, ze hřiště jsme mohli jít se vztyčenou hlavou a já byl na kluky opravdu pyšný. A ještě jeden domací zápas bych vyzvednul, to když jsme porazili Opatovice, které do té doby neztratily ani bod, rozdílem pět nula.

  Jak hodnotíš spolupráci a působení v tandemu s asistentem Jiřím Olšanským?

  Jirka je super. Hodně jsme se spřátelili nejen na hřišti, ale i v osobním životě. Dokázali jsme se navzájem usměrnit a doplnit a poté to třeba probrat na jižní Moravě ve sklípku. Jirka byl také jeden z důležitých důvodů mého dlouhého působení v Brodku.

  Vedl jsi v Brodku početnou škálu různých hráčů. Utkvěl ti někdo v paměti za tu dobu třeba tím, že by ostatní fotbalově o dost převyšoval?

  Samozřejmě je pravdou, že se v Brodku vystřídalo spousta kluků. Začínal jsem v I.B třídě, kde hráli kluci s kterýma jsem to táhnul celou dobu a vykopali se až do kraje a ted jsou tahouni týmu. Obecně, každý hráč je jiný a na všechny budu rád vzpomínat a s každým se vždy rád uvidím.

  Jak bys zhodnotil, kam se rozvinul a posunul fotbal za dobu, co v něm působíš. Přeci jen máš zkušenosti ze širokého spektra, kdy můžeš porovnávat jak tu vrcholovou profesionální úroveň, tak i nižší patra výkonnostního fotbalu.

  Tohle se těžko hodnotí. Fotbal je nevyzpitatelna hra, kde můžeš porazit kohokoli a naopak na druhé straně s kýmkoli prohrát. V dnešní době je to hodně o taktice, ale hlavně musíš mít samozřejmě dostatečně natrénováno. Každý hráč jestli chce něčeho dosáhnout, tak na sobě musí hodně makat. Na to dva, tři tréninky týdně nestačí.
  Přál bych každému hráči, aby si zkusil hrát na profesionální úrovni. Ty zažitky si zahrát proti Spartě, v hledišti deset tisíc fanoušků... To je zážitek na celý život.

  Měl si nebo máš nějaké fotbalové vzory? Ať už dříve ze své hráčské kariery nebo poté v té trenérské?

  Určitě jako každý kluk jsem měl svůj vzor. Když jsme za barákem jako kluci hrávali fotbal, byl to v té době nejlepši hrač na světě a tím nebyl nikdo jiný než Maradona.
  V té trenerské jsem to nikdy neřešil, až do té doby, kdy mi pomáhal Pavel Vrba s mojí trenérskou licencí. Stačí, když se podíváš, jak daleko to dotáhnul. Tudíž v té trenérské je to určitě on.

   

  V kariéře jsi trénoval už hodně týmů. Kam mezi ně řadíš své působení v Brodku?

  Byl jsem v Brodku nadmíru spokojený, čili to můžu hodnotit jenom pozitivně. Podařilo se nám dvakrát postoupit, za což jsem nesmírně rád. Je to asi srovnatelné, jako postup s Kozlovicemi do divize.

  Máš už představu kam povedou tvé další fotbalové kroky nebo to nechávaš zatím otevřené?

  Nechávám to otevřené. Zatím jsem žádnou konkrétní nabídku nedostal, takže budu odpočívat, věnovat se rodině a fotbal budu sledovat jako fanoušek.

  Fk-brodek-u-pr-a-2021_2022

  Děkuji za rozhovor, za to co jsi pro FK Brodek za ta léta odvedl a ať se ti stále daří jak ve fotbalovém tak osobním životě.

  Děkuji a také přeju brodeckému fotbalu, aby se dařilo, byli všichni zdraví a stále se zlepšovali.

  Tomáš Martinek

  (* 14.3. 1969 Přerov)

  český fotbalový trenér a bývalý obránce


  Hráčská kariéra
  V nejvyšší soutěži ČR nastoupil za Karvinou (1996/1997). Ve druhé lize hrál za Uherský Brod, Karvinou, Přerov a Holici v 67 zápasech a zaznamenal 5 gólů. V MSFL dal 23 branky za Přerov (18), Uherský Brod (5) a Holici.

  V nižších soutěžích hrál také za TJ Slavoj Velké Pavlovice, FK Stará Ves u Přerova a TJ Sokol Dub nad Moravou.

      – 1994 FK PS Přerov

  1995 ČSK Uherský Brod

  1996 – 1997 FC Karviná

  1997 – 1998 ČSK Uherský Brod

  1997 TJ Sokol Velké Pavlovice

  1998 – 1999 FK HK Přerov

  1999 – 2001 1. HFK Olomouc

  Trenérská kariera
  FC Želatovice, TJ Sokol Domaželice, FC Beňov, TJ Sokol Újezdec,

  FK Kozlovice (2011 – 2014, postup do Divze E),

  FK Brodek u Přerova (2015 – 2022, postup do Přeboru Olomouckého kraje).

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

   

 • Brodek nestačil na Bělotín. Nový kouč Chuda sází na spolupráci s Viktorkou

  22.7.2022

  Zajímavé přípravné utkání bylo na programu ve středu v Brodku u Přerova. Nový trenér domácích David Chuda tvoří de facto nový tým pro další sezonu v krajském přeboru. Na druhé straně stál Bělotín, který se pro nový ročník v I. A třídě vyzbrojil několika obrovskými posilami. Ty mají konečně Sokolu vykopat vytoužený postup do „kraje“.

  Fkb_vs_bel

  Z výhry 3:1 se radovali hosté, o všechny tři góly se postaralo trio posil z rozpadlého Ústí – Patrik Sencovici, Marek Vyka a Pavel Zagol. Jedinou branku Brodku vstřelil Alfred Složil.

  „Nebylo to ideální. Ale my jsme v té nejtěžší přípravě, včera jsme tady po tréninku popadali jako hrušky. Z výsledku si nic nedělám,“ hodnotil David Chuda.

  „Všechny týmy to teď asi mají stejné, taky jsme hodně trénovali. Prvních patnáct minut jsme to rozběhávali. Pak se projevila kvalita hráčů, kteří přišli. Hlavně se to snažíme dát do kupy a udělat nějakou partu,“ přidal své ohlédnutí za zápasem kouč Bělotína Jan Březík.

  Ten má nyní k dispozici kádr, který by z fleku mohl hrát krajský přebor. Z Ústí přišly opory krajského vicemistra, jehož tým se ale přes léto rozpadl – Marek Vyka, Pavel Zagol, Patrik Sencovici, Radim Žingor.

  Z Lipníku pak Bělotín získal jednoho z nejlepších střelců napříč krajskými soutěžemi posledních let – Lukáše Kovaříka. Kariéru v dresu Sokola obnovil i bývalý kapitán divizních Kozlovic Martin Král.

  FK Viktorka Brodek?

  To Brodek u Přerova má jiné starosti. Přes léto skončilo osm hráčů. Nový trenér David Chuda tak využil své pozice v přerovské Viktorce, kde je šéftrenérem mládeže. Dá se očekávat, že v Brodku bude působit velký počet Viktoriánů.

  „Dnes to tolik nebylo vidět, bylo tady méně přerovských odchovanců než v předešlých zápasech, i tak ale hrálo asi sedm Přerováků. To je pořád hodně,“ řekl David Chuda.

  „Pro Brodek je to určitě zajímavé, protože jinak by tady byl problém s hráčskou základnou. Hráči prostě nejsou, kluby jako Brodek nemají peníze na to, aby mohly kupovat hotové hráče. Tato spolupráce s Přerovem se nabízela, nabízí se a věřím, že bude výhodná pro obě strany,“ dodal.

  Chuda coby hlavní kouč působil u mládeže, v Přerově už ale zaskakoval i v divizi za trenéra Davida Rojku a jeho krátká epizoda na lavičce mužů se dá hodnotit jako úspěšná. Naváže na ni v krajském přeboru?

  „Byl jsem kontaktován vedením Brodku, že pan Martinek po sezoně skončí. Oslovili mě, jestli bych o to měl zájem. Vzhledem k tomu, že tady mám spoustu kamarádů a chvilku jsem tady i působil, to bylo jednoduché přemýšlení,“ vysvětluje David Chuda, který už ukončil hráčskou kariéru.

  A jaké budou ambice Brodku, který v minulé sezoně skončil na 12. místě krajského přeboru?

  „Chceme v prvé řadě naplnit kádr do počtu šestnáct hráčů a dva brankáři. Další ambicí je, abychom se tady třikrát týdně potkávali ve vysokém počtu na tréninku. Až pak řešíme výsledky,“ nastínil David Chuda.

  „Vím, že to je nezvyklé, dětské pojetí fotbalu, ale my tady v Brodku opravdu napřed potřebujeme začít trénovat, pak teprve mohou přijít výsledky,“ má jasno mladý kouč.

  O umístění po konci sezony se zatím bavit nechtěl. „Jestli chceme být ve středu tabulky? O.K., to by bylo fajn,“ uzavřel.

  FK Brodek u Přerova - Sokol Bělotín - 1:3 (1:2)

  Branky: Alf. Složil – Sencovici, Vyka, Zagol.

  Brodek u Přerova: Bělík – J. Kudlička, - Nezval, J. Dressler (60. T. Heger), Zedek – Z. Kudlička – P. Bundil, Šebesta, Alf. Složil (70. Alb. Složil), Krátký – T. Kytlica (60. Šarman). Trenér: David Chuda.

  Editace: Radek Vojtek

  Zdroj: Přerovský deník
  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s novym trenérem A týmu Davidem Chudou - Letní příprava 2022

  15.7.2022

  Máme před sebou téměř celou letní přípravu, která odstartovala 11.7. Odehráno je první přípravné utkání (pozn. red. výhra 2:1 nad Kostelcem) a několik dalších je ještě naplánováno. Samozřejmě je ještě hodně brzy něco hodnotit, ale jak jsi spokojen s dosavadním průběhem přípravy a s prvním zápasem?

  Jsem zatím docela spokojený. Na prvním tréninku se nás sešlo 21, což ukazuje, že kluci mají zájem se o místo v týmu poprat. Je to samozřejmě dáno i tím, že jsme do přípravy pozvali některé dorostence z Přerova, kteří perfektně tým doplnili a na tréninku se tedy může pracovat v takových intenzitách, v jakých by se mělo. Dorostenci samozřejmě brzy naskočí na začátek přípravy U19 ve svém mateřském klubu a pak se začne lámat chleba. Pokud kluci udrží tréninkovou docházku, a to je pro náš trenérský tým hlavní úkol, pak se o fotbal v Brodku není třeba bát. Hráči zde mají v pohodě na krajský přebor.
  tomu prvnímu přípravnému utkání. Směrem dopředu jsme hráli velmi dobře. Vypracovali jsme si šance po hezkých akcích. Byli jsme na tom lépe kombinačně i v nasazení a rychlosti. Špatně jsme však hráli směrem dozadu, vázla nám organizace hry při bránění a náš presink byl neúčinný, a proto měl i soupeř nějaké šance. Nedokázali jsme včas přepínat z útočné do obranné fáze. V celkovém kontextu jsme však byli lepší a vyhráli jsme zaslouženě. V přípravě nejsou výsledky tak důležité, jako přístup a plnění daných cílů a v tomto směru jsem velmi spokojen. Kluci prokázali chuť makat pro tým.

  David_chuda1


  Přicházíš do Brodku jako nový trenér. Představ se tedy jakou máš za sebou historii, kde jsi dříve působil nebo působíš?

  Jsem odjakživa spojen s fotbalem v Přerově. Pokud jde o hráčskou kariéru tak tam jsem působil celou mládež, v mužské kategorii jsem strávil nejvíce času rovněž v Přerově, odtud jsem si občas odskočil do okolních klubů na hostování. Kromě Přerova, kde jsem zažil nejlepší hráčské časy, rád vzpomínám i na angažmá v Želatovicích a naposledy v Holešově. Po nepovedené zimní přípravě jsem však cítil, že už je čas. Roky přibývají a s mým pracovním vytížením by to již na divizi nestačilo, když tedy přišla nabídka trénovat Brodek, neváhal jsem a kariéru nejspíše ukončil.
  Pokud jde o trénování, tak od 19 let působím kde jinde než v Přerově, kde od 24 let dělám i šéftrenéra mládeže, což mě velmi naplňuje a hodlám v tom nadále pokračovat. Povedlo se nám vychovat nespočet kvalitních fotbalistů, což je myslím dobře vidět na posledních výsledcích prvního týmu. Stihl jsem si odskočit dovzdělat se na stáž do Brazílie, z čehož trenérsky čerpám doteď.

  Máš nějaký trenérský vzor a měl si třeba i nějakého oblíbeného hráče?

  Jsou trenéři, kteří jsou samozřejmě velmi kvalitní a je za nimi vidět odvedená práce. Ze světových trenérů jsou to určitě Guardiola, Klopp, u nás jako Přerovák nemohu opomenout Pavla Vrbu. Je pro mě určitě inspirací a je snem to dotáhnout tam, kam to dotáhl on. Ale nejsou to jen tito známí trenéři, chtěl bych vyzdvihnout práci všech, kteří se okolo fotbalu v nižších patrech nebo u mládeže pohybují. Je to práce k nezaplacení. Od každého trenéra, co mě vedl, jsem se něco naučil, což je super.
  Pokud jde o hráče, obdivuji každého, kdo to dotáhl na profesionální úroveň. Fotbal hraje opravdu snad každý, a projít až na vrchol je obrovsky náročné. Musíte být obrovsky kvalitní, vytrvalý, ctižádostivý a prostě musí se sejít tzv. všechno. Asi největší bůh je pro mě Messi, i když pomalu vyklízí pozice.

  David_chuda6


  Kádr je samozřejmě ještě otevřenou záležitostí, ale asi máš představu, na kterých postech by si chtěl posílit a kde by bylo potřeba doplnit?

  Nejde tak úplně o posílení v rámci postů, my potřebujeme mít v Brodku 16+2 hráčů, kteří budou chodit pravidelně 3x týdně trénovat. Potom se kluci budou zlepšovat a přijdou i zlepšené výsledky. Ale aby to nevyznělo alibisticky, tým bude oproti minulé sezóně hodně odlišný. Z různých důvodů skončilo 9 hráčů, a proto je obměna nevyhnutelná. V podstatě každý den již několik týdnů neustále řešíme příchody různých hráčů. Jsem rád, že se nám pravděpodobně vrátí zpět několik důležitých kluků, kteří dříve v Brodku působili a mají ke klubu vztah. Dále je pro nás extrémně důležitá spolupráce s Přerovem, odkud přijdou mladí hráči, se kterými jsem pracoval již v mládeži. Znovu opakuji, pokud bude vysoká tréninková účast, zapracujeme na kondici a taktice, tak není třeba mít z krajského přeboru strach.

  A tým je přihlášen i do krajského poháru.
  Původně to měla být určitá součást přípravy, ale hrát se bude až později.

  Očekával jsem, že pohár se bude hrát již od letních měsíců, a proto také měl být součástí přípravy, bohužel se začíná až někdy v říjnu. Pohár je krátkodobá soutěž a dá se v ní uspět i proti silnějším soupeřům. Pro nás však bude prioritou, aby v něm nastoupili i hráči, kteří nedostanou tolik prostoru v utkáních krajského přeboru.

  David_chuda3

  Celkově tým v létě odehraje pět přípravných utkání. Jak je nastavená frekvence treninků a s jak širokým kádrem by si ideálně chtěl vstupovat do nového ročníku?

  Budeme trénovat 3x týdně a k tomu 2x utkání (středa, víkend). Bude to náročné. Hodně, ale už z prvních tréninků vidím, že se kluci chtějí zlepšovat a pracovat na sobě. Po prvních dvou týdnech již zvolníme (co se týče četnosti utkání) a přejdeme do módů 3x týdně trénink, víkendové utkání. Chtěl bych mít 16 hráčů a 2 brankáře, to je naprosto dostačující. Trénovat budeme tvrdě a intenzivně. Na tom mám postavený „svůj“ fotbal. V případě početního problému si lze vypomoci kluky z béčka, koukal jsem na soupisku a je tam hodně kvalitních fotbalistů.

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Hattrick 45letého stopera? Rozhodčí mi začali vykat, směje se Albert Složil

  29.4.2022

  Hattrick stopera? I na okresní úrovni nevídaná věc. Co jinde jen tak nezažijete, bylo k vidění v neděli v Brodku u Přerova. První gólová hlavička po rohu za stavu 1:1. Pak inkasovaný úder loktem do hlavy, nepřerušená hra a srovnání soupeře z Bochoře na 2:2. To domácího obránce vyprovokovalo k završení střeleckého koncertu. Dorážka po standardce a poté další gólová hlavička znamenaly výhru 4:2! Autor téhle parády? Pětačtyřicetiletý Albert Složil.

  As41

  Brodecký patriot, který nikdy nehrál za jiný tým, místopředseda klubu a ve stoperské dvojici parťák jen o trošku zkušenějšího, 57letého, Ivo Horáka. „Kariéru mám ještě před sebou,“ směje se Kanonýr Deníku na Přerovsku za uplynulý víkend Albert Složil.

  Předpokládám, že z pozice stopera to byl asi váš první hattrick, na který jste si musel chvilku počkat, že?

  Ano. A ve svých 45 letech si nepamatuji, kdy naposledy jsem vůbec nějaký hattrick dával. Ale mám další perličku. Shodou okolností jsme o týden dříve hráli v Hranicích s Duklou. Za stavu 1:0 jsme kopali opět roh. Já jsem jen tak prohodil, že jdu dát gól. Jejich útočník mi nevěřil a smál se. Tak jsem mu řekl, ať se vsadíme, tak jsme se vsadili o pivo. A já ten gól fakt dal. Tak mi poděkoval. Na druhou stranu musím říct, že to byl asi jeho nejrychlejší úprk ze hřiště. Ani mi nepodal ruku a aby ušetřil za jedno pivo, tak zmizel (směje se). Byl hodně brzo doma na večeři.

  Stopera hrajete odjakživa?

  Když jsem byl mladý a běhavý, tak jsem hrál ze střední zálohy a i v útoku. Co jsem zestárl a ztratil rychlost, hraji se svým kolegou Ivošem Horákem, je mu 57 let, stoperskou dvojici. Takže kariéru mám ještě před sebou (usmívá se).

  As3

  A vzpomenete si na nejdůležitější nebo nejkrásnější svůj gól?

  Spíš naopak. To pořád vzpomíná můj otec. Když jsme ještě hráli I. B třídu v Opatovicích, vyhráli jsme tam 1:0 a já jsem dal gól zády. Při rohu jsem se otáčel, balon mě trefil do zad a zapadlo to za tyčku. Škaredější gól jsem snad ani neviděl (směje se).

  Takže jste spíš sváteční střelec?

  V posledních dvaceti letech určitě. Ale když jsem hrával v útoku, góly jsem samozřejmě dával.

  As5

  Jestli se nepletu, strávil jste celou kariéru v jednom klubu, je to tak?

  Ano, jsem takový brodecký matador.

  To jste velký patriot. Nikdy nebylo ve hře nějaké jiné angažmá?

  Zkoušel jsem to v rámci žáků a dorostu, když se hrávaly výběry okresů, tam jsem figuroval. Nikdy mě to ale nelákalo, jít jinam. Věděl jsem, že chci studovat střední a potom vysokou školu. Fotbal jsem neměl jako prioritu. V Brodku byla vždycky dobrá parta, super hřiště a krásné zázemí. Nebyl důvod to jakkoliv měnit.

  Fotbalistů Složilů je ale v Brodku u Přerova více, že?

  Ano, můj brácha Alfréd Složil dává góly za Brodek v krajském přeboru. Je o osmnáct let mladší, ten má ještě opravdu kariéru před sebou. Syn Albert Složil junior teď trénuje a hraje za mladší přípravku v HFK Olomouc.

  As6

  Proč zrovna HFK Olomouc? Co Přerov nebo Sigma?

  V podstatě začínal na Sigmě ve čtyřech a půl letech v rámci pohybové školičky. Máme práci, která nás směřuje spíše do Olomouce než do Přerova. V Sigmě strávil téměř tři roky. Dělá ale i ostatní sporty a Sigma je v tomhle relativně tvrdá. Malý kluk, který má sedm roků se musí rozhodnout, jestli chce dělat jenom fotbal, nebo i něco dalšího. Pokud chce dělat více sportů, není už místo na Sigmě. V podstatě i na doporučení sigmáckých trenérů jsme šli na HFK, kde dělají mládež dobře, mají dobré zázemí. Syn je spokojený.

  Tatínka byste vlastně mohl dělat i některým spoluhráčům. Jak to vypadá v kabině brodeckého béčka?

  Musím říct, že jsem si uvědomil, že jsem fakt starý, když mi rozhodčí při udělování žluté karty začínají vykat. To je jedna věc (směje se). V kabině nicméně máme mix starších a mladých hráčů. Je pravda, že mě ten hattrick i rozhodující gól v Hranicích stál několik plat piv. Tradice se nemění.

  As1

  Jste také místopředsedou klubu. Jak to zvládáte a co vše máte na starosti?

  Zvládat se to dá. V klubu pomáhám trenérovi s mladšími žáky, kde ještě hraje moje dcera. Mám na starosti i rozvoj FK Brodek u Přerova. Teď třeba čekáme v následujících dnech na potvrzení udělení dotace pro vybudování hřiště s umělou trávou a vedle něj multifunkčního hřiště.

  Jaké tedy má ambice brodecký fotbalový klub?

  Když začnu áčkem, tak udržet krajský přebor. Trenéři nám oznámili, že chtějí opustit po osmi letech kormidlo v FK Brodek. Myslím, že je to i v hodné vzhledem k okysličení týmu. Prioritou číslo dvě je postup s B-týmem. Každou sezonu se motáme mezi prvním a druhým místem a každou sezonu nám to uteče o jeden bod, nebo o covid. Chtěli bychom okresní přebor vyzkoušet, stáhnout dorostence, které máme rozesety po různých mužstvech, a B-tým podpořit. Ti, co na to budou mít, můžou poskočit do áčka. No a s mladšími a staršími žáky, které chceme příští rok přihlásit, se chceme bavit fotbalem. Myslím, že i to multifunkční hřiště nám může dopomoci k tomu, aby se děcka zase vrátila k pohybu. To jsou velké ambice v rámci mládeže. Trénuje nám taky přes dvacet dětí ve starší a mladší přípravce. Odstartovali jsme to před dvěma lety a teď malošci začínají hrát a vyhrávat v některých turnajích. Máme taky nově spravené šatny, které mají úroveň, příjemnou hospůdku, kde se o víkendech griluje. Můžeme vybudovat hezký areál, kde se bude hrát dobrý fotbal a děti to bude bavit.

  Editace: Radek Vojtek

  Zdroj: Přerovský deník
  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s trenérem A týmu Tomášem Martinkem - Zimní příprava 2022

  23.1.2022

  A tým začal v polovině ledna zimní přípravu. Jaké jsou novinky, změny (příchody/odchody) v kádru?

  Po zhruba měsíci a půl přestávky jsme se sešli pro fotbalisty na ne zrovna oblíbené zimní přípravě, kde kluci dostávají do těla. Je to ovšem potřeba, protože se z toho potom čerpá celý rok a musíme být dobře nachystaní, abychom byli připraveni na souboje o záchranu. Zatím se do přípravy zapojil Tomáš Jaich (1. FC Viktorie Přerov, 1. FC Slovácko U21), dále také pár dalších nováčků a intenzivně sháníme brankáře.

   

  Jaká bude náplň zimní přípravy? Bude probíhat v místních podmínkách?

  Ano, v místních podmínkách. Využijeme hřiště s umělou trávou v Citově a místní posilovnu. Domluveno je pak celkem sedm přípravných utkání na umělkách v Holici, Lipníku a Prostějově.

   

  Aktuálně kádr tlačí bota na postu brankáře. Jak to vypadá s jeho řešením?

  Máme v hledáčku pět brankářů. Dva trénují přímo s námi, dva zatím zahájili přípravu v mateřských klubech a jeden zatím nestíhá kvůli pracovním povinnostem.

   

  Celkem bude sehráno v přípravě 7 zápasů. Jarní část zahájíme 20.3. domácím zápasem proti Želatovicím. Jaké máš očekávání směrem ke startu a průběhu jara?

  V přípravných zápasech si určitě vyzkoušíme různé varianty a určité další věci. Základem je dobře potrénovat. To znamená že kluci absolvují co největší porci tréninků. Poté už to bude hlavně na nich. Bude také duležité dobře vstoupit do jarní části sezony a získat co nejvíce bodů, aby jsme se rychle dostali do středu tabulky.

   

  Autor článku: Radek Vojtek
  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • A tým FK Brodek u Přerova zahájil přípravu

  12.1.2022

  A tým po vánoční přestávce v úterý 11.1. 2022 zahájil přípravu. V týmu dojde i k několika změnám.

  Dsc09720

  Jak už bylo avizováno, do společné přípravy se s týmem zapojilo několik nových posil. Není vyloučeno, že už na dalším tréninku ve čtvrtek se objeví i další nové tváře.

  "Pracujeme nonstop a rozjednáno je toho více, ale dokud nejsou věci dotaženy papírově, samozřejmě ještě nemůžeme být konkrétní." řekl trenér A týmu FK Brodek u Přerova Tomáš Martinek.

  Hráči měli první sraz v úterý v 17:30 hod. a čekal je výběh do Citova a trénink na místní umělce.

  Úvodní den přípravy neabsolvoval tým ještě úplně kompletní. Chybělo několik hráčů pro zranění nebo z důvodů pracovních povinností.

  Tréninkové jednotky v zimní přípravě budou probííhat třikrát týdně a to v úterý, čtvrtek a pátek od 17:30 hod.


  Aktuální kádr pro úvod zimní přípravy:

  Brankáři: bude doplněno

  Obránci: bude doplněno

  Záložníci: bude doplněno

  Útočníci: bude doplněno


   

  A tým v rámci přípravy čekají kvalitní soupeři včetně divizních celků nebo 1.SK Prostějov U19. Zápasový program se v průběhu zimy ještě může měnit.


  Program přípravy:

  30. ledna: FK Brodek u Přerova FC Beňov (?? hod., UmTra Lipník)

  5. února: FK Brodek u PřerovaFK Nové Sady (15 hod., UmTra Holice)

  13. února: FK Brodek u Přerova – 1.SK Prostějov U19 (14 hod., UmTra Holice)

  19. února: FK Brodek u PřerovaFK Spartak Lipník n/Bečvou (15 hod., UmTra Lipník)

  26. února: FK Brodek u PřerovaSK Chválkovice (17 hod., UmTra Holice)

  5./6.března: FK Brodek u PřerovaTJ Sokol Dub n/Moravou (?? hod., UmTra Holice)

  13. března: FK Brodek u PřerovaFK Hlubočky (17 hod., UmTra Holice)

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

   

 • Rozhovor s trenérem A týmu Tomášem Martinkem - Hodnocení podzimu 2021

  15.12.2021

  Máme za sebou konec podzimní části. Jak hodnotíš její průběh? Občas dokázal tým podat kvalitní výkony, ale pak přišly třeba i zbytečné domácí ztráty bodů. Čím to?

  Konečně můžeme hodnotit odehranou kompletní podzimní část. Je pravda, že naše výkony byly jako na houpačce. Dokázali jsme potrápit mužstva z horní poloviny tabulky a naopak prohrát se slabšími týmy, např. doma s Dolany.

  Tm1

  Vidíš posun i třeba co se týče zkušeností, když krajský přebor hrajete už druhou sezonu?

  Určitě ano. Přivedli jsme v létě jak zkušené tak i mladé hráče, kteří doplnili kádr. Bohužel se nám letos nevyhýbaly problémy se zraněními a stalo se, že jsme museli oslovit i kluky z béčka.

  Když jsme se spolu bavili před začátkem sezony, říkal si, že ideální by bylo hrát klidný střed tabulky. To se úplně nepovedlo z vícero důvodů. Zkus je prosím nastínit.

  To je pravda. Po dobrém vstupu do sezony tomu i vše naznačovalo. Proto nás musí mrzet prohra už se zmíněnými Dolany a taktéž určitě prohra v Litovli a to je šest bodů, které by nás do středu tabulky vyšvihly.


  Nakonec je to po polovině sezony 14. místo, které přeci jen navozuje myšlenku se starostmi o záchranu. Jak tedy co nejrychleji do klidnějších pater tabulky?

  Samozřejmě bude důležité dobře se připravit na jaro, odtrénovat co nejvíce tréninkových jednotek a hlavně být zdraví. Musíme jít zápas od zápasu a zvládnout utkání s mužstvy, které budou v tabulce kolem nás a znovu potrápit soupeře, kteří budou bojovat o postup.

  Kdy startuje zimní příprava a jakou bude probíhat formou?

  Začátkem ledna se začneme připravovat na jarní sezonu. Budeme trénovat 3x týdně plus víkendový zápas. Trénovat budeme v místních podmínkách, čili umělka v Citově, posilovna v Brodku a využijeme okolní stezky. Zápasy by měly probíhat v Holici.

  Tm3

  Bude se v zimě pracovat i na posílení stávajícího kádru?

  Posílení mužstva není úplnou prioritou. Když kluci pořádně potrénují, tak i se současným kádrem můžeme hrát to jenž jsme si stanovili na začátku sezony. Na jednom místě ovšem určitě řešit posílení bude nutné. A to je místo brankáře. Ondra Běhalík si bohužel v posledním utkání vážně poranil koleno. Ale samozřejmě když by se podařilo sehnat nějaké další hráče, tak to jenom pomůže zdravé konkurenci v týmu.

   

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

   

 • Rozhovor s kapitánem A týmu Ondřejem Bučkem - Herně jsme se většině soupeřů vyrovnali

  10.12.2021

  Ahoj Ondro. Nejdříve trochu zeširoka. V létě jsi přišel do Brodku, kde kdysi tvá fotbalová kariéra začínala. Jak se věci udály, že jsi zpět?

  Ahoj. Mé hostování v Brodku se událo tak, že Jiří Olšanský mi zavolal ohledně Luboše Horky a zeptal se také, jak to vypadá se mnou. Tou dobou jsme s přítelkyní byli v očekávání a začal jsem s rekonstrukcí domu a přemýšlel jsem, že bych šel hrát trochu nižší soutěž, abych byl více doma a mohl zařizovat potřebné. Na Brodek jsem se chodil dívat a mám to kousek, takže to byla první a jasná volba.

  Buca1

  Podzimní část sezony je dohrána a aktuální postavení v tabulce asi odpovídá jejímu průběhu.Povedly se dobré zápasy,jindy ovšem přišla zbytečná ztráta bodů. Co musí nastat, aby se mužstvo přesunulo do klidnějších vod tabulky a nemělo na jaře problémy se záchranou?

  Pro mne je naše postavení v tabulce trošku zklamání, protože v Brodku je dobrý kolektiv a myslím si, že i po fotbalové stránce dobří hráči. Proto to zklamání, že se pohybujeme takto dole. Můj názor na odehrané zápasy je, že nás nikdo nepřehrál, až na zápas v Mohelnici. Tam nám to opravdu nevyšlo. Jinak jsme se herně soupům vyrovnali a kolikrát byli i lepší. Abychom se posunuli do klidných vod tabulky, tak se musíme scházet v co největším počtu na tréninku a nacvičit určité herní situace, kde to není ideální a hlavně být všichni zdraví. Ideální by bylo také angažovat druhého golmana a dva, tři hráče do pole.

  Co fanoušci? V Brodku bývají dobré fotbalové návštěvy. Jak to vnímáš?

  Fanoušci v Brodku jsou super a jsem moc rád, že chodí v hojném počtu. Jenom mě právě mrzí, že některé zápasy doma jsme měli hrát hlavně pro ně a trošku k tomu jinak přistoupit.

  Jaký ty osobně vidíš rozdíl v divizi, kterou si ještě na jaře hrál za 1.HFK Olomouc a mezi krajským přeborem?

  Rozdíl divize a krajského přeboru není úplně tak markantní. V dost utkáních je to podobné. Když můžu porovnat některé zápasy divize jsou opravdu srovnatelné s krajským přeborem, ale co se týče trénování a základny hráčů, v tom je to velký rozdíl. Divizní a krajská města mají větší možnosti z čeho brát.


  Zimní příprava bude startovat v půli ledna. Budeš se ale průběžně udržovat v kondici i individuálně? Chodíš třeba běhat, hraješ malý fotbal?

  V zimním období je to trošku těžší vzhledem k mému pracovnímu vytížení, ale když mi to čas dovolí, chodím hrát malý fotbal nebo se účastním halových turnajů. Tudíž se pořád nějak udržuji.

  Buca3


  Občas se zapojuješ do tréninkového procesu a děláš spoluhráčům rozcvičky. Lákalo by tě po aktivní kariéře trénovat?

  Ano snažím se trenérovi pomáhat, když potřebuje. A budu jen rád, když mi dovolí se zapojit ještě více a zkusit si třeba vést nějaký trénink. Po konci aktivní kariéry bych chtěl určitě trénovat.

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Rozhovor s trenérem A týmu Tomášem Martinkem - Letní příprava, začátek nové sezony 2021/2022

  31.7.2021

  Máme za sebou letní přípravu. Proběhlo několik přípravných utkání.
  Jak jsi spokojen s letní přípravou? A odpovídala představám?

  Ano po dlouhé době nám bylo umožněno trénovat a připravovat se na novou sezonu. Odehráli jsme čtyři připravné utkání každé
  v jiné sestavě
  převážně z důvodů dovolených a ruzných drobných zranění. Musím přiznat, že spokojený s přípravou úplně nejsem. Spokojen budu, až na většině treninků budeme trénovat všichni.

  Výsledkově se příprava povedla s působivým skore 30:9 a poslední zápas proti Dubu i s čistým kontem. Nutno dodat, že většinou ale se soupeři z nižší soutěže.
  V sobotu příjde již ostrý start Krajského přeboru. První kolo zahájíte v Želatovicích.
  Jak jste tedy na tohoto soupeře připraveni?

  Přípravné utkání jsme sice odehráli s mužstvy z nižších soutěží, ovšem alespoň jsme si mohli něco vyzkoušet. Tomu odpovídá
  i skore, kdy jsme vstřelil
  i tolik gólů. Ale je pravda, že teprve v sobotu se ukáže, jak na tom jsme. Bude to pro nás těžké, protože nebudeme úplně kompletní.

  Ač se minulá sezona opět nedohrála, k určitým změnám docházelo. Jaké změny to tedy jsou? Příchody/odchody?

  Ano ke změnám došlo. Do Přerova odešli Omelka a Kocian, ale můžu říci, že se je nám podařilo nahradit, když k nám přišli
  z HFK
  Olomouc Buček, Horka a Drábek. Z Přerova poté Nezval a dále se vrátil z hostování Mádr.

  Co marodka a zranění?

  Je na klucích vidět, že dělší dobu skoro nic nedělali. Během přípravy jsme měli problémy se zraněnými třísly - bratři Bundilové,
  s kolenem má problémy Horka a s kotníkem Chytil a Zedek.

  Po neúplném loňském podzimu se mužstvo pohybovalo spíše v druhé polovině tabulky. Jaké jsou očekávání směrem k letošní sezoně? A jaké by bylo ideální umístění po podzimu?

  Dlouho jsme si na soutěž zvykali. Dostávali jsme zbytečně hodně branek, nemohli si zvyknout na rychlejší tempo a opravdu kvalitnější soupeře. Věřím, že jakmile budeme mít mužstvo komplet pohromadě, tak budeme hrát dobrou a důstojnou roli
  a pohybovat se
  v lepšímu středu tabulky. Samozřejmě bych se nebránil tomu, abychom se pohybovali co nejvýše.

   Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

 • Muži „A“ startují sezonu v Želatovicích

  30.7.2021

  _dsc0209-edit

  Téměř desetiměsíční pauza bez mistrovského utkání je u konce. První tým FK Brodek v sobotu zahájí novou sezonu v Krajském přeboru utkáním na hřišti Želatovic.

  Týmy od třetí ligy níže od října nehrály zápas o body, když minulou sezonu nejprve přerušil a následně i ukončil covid-19. Maratón přípravných zápasů teď konečně nahrazují opravdová ostrá utkání.

  „Samozřejmě se těšíme a věříme, že sezonu dobře rozehrajeme. Přestávka už byla hrozně dlouhá,“ řekl trenér áčka Tomáš Martinek, který však zatím nemá po ruce úplně kompletní mužstvo a kratší či delší dobu mu v přípravě scházeli někteří zranění. Ovšem dobrou zprávou je to, že dva hráči se naopak po zranění vrací.

  FK Brodek „A“ začíná v sobotu odpoledne v Želatovicích a doma se poprvé představí příští neděli od 17:00 v zápase proti SK Lipová.

  Autor článku: Radek Vojtek

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

   

 • Rozhovor s kapitánem A týmu Janem Omelkou ohledně podzimní části KP

  29.10.2020

  Přinášíme Vám aktuální rozhovor ohledně podzimní části

  sezony krajského přeboru s kapitánem A týmu Janem Omelkou.

   

  Jak hodnotíš dosavadní průběh podzimu? Odehráno je 10 kol a po počáteční adaptaci na vyšší soutěž se tým slušně rozjel, ovšem poslední zápas před nucenou pauzou moc nevyšel.

  Myslím, že dosavadní průběh můžeme hodnotit vcelku pozitivně. Pro nás bylo těžký prvních 4-5 kol, kdy jsme si potřebovali zvyknout na vyšší soutěž a tomu i odpovídaly výsledky,
  kdy jsme třeba nehráli špatně, ale nakonec jsme ten zápas prohráli naší nezkušeností. Po těch prvních kolech jsme se adaptovali, zařadili vyšší rychlost a udělali nějakou šňůru, kdy se nám dařilo a vyhrávali jsme i v penaltových rozstřelech. Bohužel pak přišel poslední zápas s Medlovem, který nám absolutně nevyšel a tím jsme celou tu bodovou šňůru tak trošku znehodnotili.
  Možná nakonec dobře, že na ten poslední zápas nemohli fanoušci. (hořký úsměv)
  Zisk
  12 bodů není úplně špatný, ale určitě jsme těch bodů mohli vybojovat více.

  Jaké jsou tedy ambice? Kde byste chtěli v tabulce ideálně přezimovat?

  Cíl je jednoznačný a tím je záchrana v soutěži, samozřejmě bychom chtěli hrát na co nejvyšších příčkách v tabulce,
  ale to se všechno odvíjí od vlastních výsledků a také podle toho jak budou hrát a jak se bude dařit ostatním mužstvům.

  Soutěž je aktuálně přerušena. Očekávali jste, že k přerušení dojde?

  Nemůžu úplně mluvit za ostatní kluky, ale když se pomalu zvyšoval počet nakažených lidí a přicházela různá omezení,
  tak už jsme v šatně probírali že by se to mohlo opět přerušit a bohužel se tak opravdu stalo.

  Jak probíhá aktuálně příprava, treninky?

  Trénovat dohromady se nemůže, takže se musíme udržovat v kondici každý sám.

  Očekáváš restart sezony s ukončením nouzového stavu nebo bude nouzový stav prodloužen, či se podzimní část předčasně ukončí?

  Osobně si myslím, že podzim už se nedohraje v termínu a zápasy se budou přesouvat do jarní sezony. Ovšem necháme se překvapit – naše vláda určitě dojde zase s nějakou překvapivou variantou řešení.

  Autor článku: Radek Vojtek

   

  ___________________________________________________________________________________________________________
  ___________________________________________________________________________________________________________

Starší »

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

int(1)

Novinky

 • Aktuálně se hraje

  21.9.2022

  24-9

 • Dočasné omezení

  8.9.2022

  Omez_doc_fk

 • Rozpis - Podzim 2022

  2.8.2022

  Rozpisfkb_pod22

Nové články v sekci Novinky

Aktualizována sekce

Novinky!