O nás

Dnešní Fotbalový klub vznikl z Fotbalového oddílu (dále jen FO) Brodek u Přerova, který byl založen 9. července 1930. Stalo se tak v hostinci pana Pavlíka, kde se sešlo 64 zájemců. Rychle bylo upraveno fotbalové hřiště a již 16. srpna 1930 se konala 1. řádná valná hromada klubu, která zvolila předsedou pana Oldřich Urbáška.

Vlastní sportovní činnost byla zahájena až o rok později. V tomto roce 1931 začal hrát III. třídu HFŽ, za dvě sezóny si mužstvo navíc vybojovalo postup do II. třídy. Od roku 1936 pak hrál Brodek v I.B třídě, což byl největší meziválečný úspěch.

V padesátých letech hrával oddíl Krajskou soutěž, další desetiletí se účastnil převážně I.B třídy. Rok 1966 však znamená pro družstvo sestup do okresního přeboru, od přelomu 60. a 70. let se však v Brodku chodí opět na I.B třídu - místní Slavoj hned v prvním roce svého účinkování obsazuje bronzovou příčku.

Osmé desetiletí je v Brodku ve znamení sestupu do okresního přeboru a opětovného návratu do I.B třídy. Léta osmdesátá pak přivádí do města znovu krajskou soutěž a mužstvu se celkem daří. I přesto se nedokáže ubránit sestupu, který přichází začátkem 90.let. Rok 1993 je pak obdobím, kdy se Brodek nachází opět pouze v okresním přeboru Přerovska. Návrat do I.B třídy se sice podařil až za čtyři roky, byl však parádní. V sezóně 1997/98 Brodek soutěž vyhrává a zajišťuje si místenku do I.A třídy. Té pak kraluje v ročníku 2001/2002 a z 1. místa postupuje do Krajského přeboru, což je zatím největším klubovým úspěchem.

Od roku 2006 se v Brodku se střídavými úspěchy hraje I.A třída, ovšem ani tak se nám nevyhne sestup o patro níž a po několika sezonách v I.B třídě se opět v sezoně 2015/2016 vracíme do I.A, kde chceme hrát s našim mladým a perspektivním mužstvem opět důstojnou roli.

Klubovými barvami oddílu jsou modrá a bílá.

Do dnešního dne má 270 evidovaných členů.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

int(1)

• Aktuálně se hraje

16.4.2024

20-4 Fkb_trneri_mladez

Skolicka-fk2

• Rozpis - Jaro 2024

3.4.2024

Rozpis-jaro-2024

• Rezervace Multifunkčního hřiště

22.5.2023

Rezervace Multifunkčního hřiště s UT je možná
    po domluvě se správcem
    p. Františkem Kovářem na tel. 606 172 177.

Více info v sekci Hřiště UMT.

Nové články v sekci Novinky

Aktualizována sekce