O nás

Dnešní Fotbalový klub vznikl z Fotbalového oddílu (dále jen FO) Brodek u Přerova, který byl založen 9. července 1930. Stalo se tak v hostinci pana Pavlíka, kde se sešlo 64 zájemců. Rychle bylo upraveno fotbalové hřiště a již 16. srpna 1930 se konala 1. řádná valná hromada klubu, která zvolila předsedou pana Oldřich Urbáška.

Vlastní sportovní činnost byla zahájena až o rok později. V tomto roce 1931 začal hrát III. třídu HFŽ, za dvě sezóny si mužstvo navíc vybojovalo postup do II. třídy. Od roku 1936 pak hrál Brodek v I.B třídě, což byl největší meziválečný úspěch.

V padesátých letech hrával oddíl Krajskou soutěž, další desetiletí se účastnil převážně I.B třídy. Rok 1966 však znamená pro družstvo sestup do okresního přeboru, od přelomu 60. a 70. let se však v Brodku chodí opět na I.B třídu - místní Slavoj hned v prvním roce svého účinkování obsazuje bronzovou příčku.

Osmé desetiletí je v Brodku ve znamení sestupu do okresního přeboru a opětovného návratu do I.B třídy. Léta osmdesátá pak přivádí do města znovu krajskou soutěž a mužstvu se celkem daří. I přesto se nedokáže ubránit sestupu, který přichází začátkem 90.let. Rok 1993 je pak obdobím, kdy se Brodek nachází opět pouze v okresním přeboru Přerovska. Návrat do I.B třídy se sice podařil až za čtyři roky, byl však parádní. V sezóně 1997/98 Brodek soutěž vyhrává a zajišťuje si místenku do I.A třídy. Té pak kraluje v ročníku 2001/2002 a z 1. místa postupuje do Krajského přeboru, což je zatím největším klubovým úspěchem.

Od roku 2006 se v Brodku se střídavými úspěchy hraje I.A třída, ovšem ani tak se nám nevyhne sestup o patro níž a po několika sezonách v I.B třídě se opět v sezoně 2015/2016 vracíme do I.A, kde chceme hrát s našim mladým a perspektivním mužstvem opět důstojnou roli.

Klubovými barvami oddílu jsou modrá a bílá.

Do dnešního dne má 270 evidovaných členů.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

• Aktuálně se hraje

22.5.2019

19-5-

• Aktualita

16.4.2019

FK Brodek u Přerova

Duis risus est

Tempus elementum lacus vel, consectetur lobortis augue. In malesuada, risus in malesuada lobortis, odio enim posuere mi, quis malesuada augue ligula non purus. Nam non enim eu dui porta iaculis quis fringilla diam.